Antec Formula 6 vs Noctua NT-H1

Talha uz555

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, hangi macun daha iyi soğutur, daha kaliteli ve daha uzun ömürlüdür?
Intel Core i7 5960X'te kullanacağım, OC yapamayacağım. 3.5 GHz frekansta çalışacak, yani normal OC Turbo frekans ve Corsair Hydro H110i GTX kullanmayı düşünüyorum ama kendi fanları değil 4 tane Noctua fan ile kullanmayı düşünüyorum. Tam yükte işlemci ne kadar olur sizce? @Recep Baltaş @MF @Ali Güngör onların da fikirlerini almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Formula6 hakkında bir bilgim yok ancak H1 bilinen, gayet güzel bir termal macun. Formula6 ile arasında pek fark olmayacaktır açıkçası.

İşlemcine gelecek olursak Haswel-E ailesinin çok güçlü bir bireyi. Turbo Boost teknolojisi ile kullanacak olursan (Max 3.5GHZ) yük altında 52 dereceyi geçmez diye düşünüyorum tabi H100i ile birlikte.

Merhaba. Corsair H100i GTX ve 5960x kullanıyorum. Macun olarak NT-H1 tercih ettim. Boşta 30 dereceden başlıyor 38 oluyor. Tam yük altında prime 95 açıkken 61 dereceyi geçmiyor. NT-H1 öneririm. 30 Tl civarına satın alabilirsiniz.

Antec Formula6'yı Technopat ekibi test sisteminde de kullanmıştı bu arada. Hangisi daha performanslıdır kesin bir bilgi yok elimde ancak ikisini de gönül rahatlığı ile alabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı