Anten Kablosuna Hangi Dönüştürücüyü Almalıyım?

LordVader

Kilopat
Yer
Tatooine
Daha fazla  
Meslek
Sith Lordu (Emekli)
Selam arkadaşlar. Uydu alıcısı bozuldu, bende yeni uydu almak yerine televizyonun kendi uydusunu kullanmak istiyorum. Fakat anten kablosu girişe uymuyor. Sanırsam uydu alıcısı için ayarlanmış, televizyonun anten girişi daha büyük çünkü. Resimlere de bakarak bana öneride bulanabilir misiniz? Basit bir konu belki ama pek anlamadığım için uyumlu dönüştürücü bulamadım.

IMG_20200501_172848.jpg

Tam sıfır olduğu için anten kablosu girişe bağlanmıyor.

IMG_20200501_172840.jpg

IMG_20200501_172930.jpg

Son düzenleme:
Uydu girişi değil anladığım kadarıyla o, eskiden çatılarda kullanılan örümcek anten diye tabir edilirdi sanırım onlar yada TV üstlerine konan eski tip antenlerin girişi.
Birde, Televizyonun uydu alıcısı bozuldu demişsiniz ama televizyonun kendi uydusunu kullanmak istiyorum da demişsiniz anlamadım.

Uydu girişi değil anladığım kadarıyla o, eskiden çatılarda kullanılan örümcek anten diye tabir edilirdi sanırım onlar yada TV üstlerine konan eski tip antenlerin girişi.
Birde, Televizyonun uydu alıcısı bozuldu demişsiniz ama televizyonun kendi uydusunu kullanmak istiyorum da demişsiniz anlamadım.
Gözümden kaçmış düzelttim teşekkürler.
O giriş Uydu girişi değil. Karasal sinyal dediğimiz belediyelerin yaptığı sinyalleri alan çatıya takılan TV anteninden gelen sinyali alan giriş.

Bu antenle çalışır.
Eki Görüntüle 550568
Anladım. O zaman akıllı uydu alıcısı alırım.

TV nin arka panelin görselini paylaşın ama sanıyorum ki dahili bir uydu alıcısı yoktur, olsaydı girişini fark ederdiniz. Bu durumda harici bir uydu alıcısı almak gerekecektir. TV nin çözünürlük desteğine göre uygun fiyatlı bir tane bakılabilir.

TV nin arka panelin görselini paylaşın ama sanıyorum ki dahili bir uydu alıcısı yoktur, olsaydı girişini fark ederdiniz. Bu durumda harici bir uydu alıcısı almak gerekecektir. TV nin çözünürlük desteğine göre uygun fiyatlı bir tane bakılabilir.
Aslında android box almayı düşünüyorum ama LNB girişli bulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı