Anti Hile desteği olduğu halde oyunlar neden Linux dağıtımlarında çalışmıyor?

gamecover

Centipat
Makaleler
4
Anti Hile desteği olduğu halde oyunlar neden Linux dağıtımlarında çalışmıyor? Anti hile desteği var ama oyunun yok diyelim. Wine, Proton vs. ile çalıştıramıyor muyuz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1642105491014.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğu kernel bazında çalıştığı için uyumsuz oluyor. Ama geliştirici için basit bir şey. Özellikle Riot Games'i bu konuda kınıyorum. 10 senelik LOL'e native Linux desteği gelmedi.

Ne diyon pek anlamadım ama, "linux çekirdeğinin koruması çok daha iyi windowsta bulunan çoğu multi oyunun hile koruması dandik ve kırılıyor buna göre niye linux çekirdeğinde daha fazla oyun görmüyoz" mu diyorsun?

Ne diyorsun pek anlamadım ama, "Linux çekirdeğinin koruması çok daha iyi Windows'ta bulunan çoğu multi oyunun hile koruması dandik ve kırılıyor buna göre niye Linux çekirdeğinde daha fazla oyun görmüyoz" mu diyorsun?

Koruma ile alakası yok, oyunları oynamak için gerekli olan anti-hile sistemi çalışmadığı için sıkıntılı oluyor. Oyun native olarak değil, uygulama katmanı aracığılıyla çalıştırılıyor.

Ne diyon pek anlamadım ama, "linux çekirdeğinin koruması çok daha iyi windowsta bulunan çoğu multi oyunun hile koruması dandik ve kırılıyor buna göre niye linux çekirdeğinde daha fazla oyun görmüyoz" mu diyorsun?

Yok hocam herhalde yanlış anladınız. Anti hile olduğu halde oyunlar neden çalışmıyor dedim sadece. 😀

Çekirdek 5.11 ile anti hile için altyapı iyileştirmeleri yapıldı. Collabora expect their Linux Kernel work for Windows game emulation in Kernel 5.11

Buna istinaden bazı anti hile yazılımları artık Linux altında sorunsuz. Epic Games announce full Easy Anti-Cheat support for Linux including Wine & Proton

Sorun çıkartan diğerlerininde bu iyileştirmeye göre güncelleme yaparak destek sağlaması gerekiyor. Linux tarafında tek taraflı yapılabilecek bir şey yok, diğerlerinin yapılanlara cevap vermesi gerekiyor.

Çekirdek 5.11 ile anti hile için altyapı iyileştirmeleri yapıldı. Collabora expect their Linux Kernel work for Windows game emulation in Kernel 5.11

Buna istinaden bazı anti hile yazılımları artık Linux altında sorunsuz. Epic Games announce full Easy Anti-Cheat support for Linux including Wine & Proton

Sorun çıkartan diğerlerininde bu iyileştirmeye göre güncelleme yaparak destek sağlaması gerekiyor. Linux tarafında tek taraflı yapılabilecek bir şey yok, diğerlerinin yapılanlara cevap vermesi gerekiyor.

Bekleyelim bakalım. Belki güzel bir haber gelir. 😕

Geri
Yukarı