Anti-Virüs Programı Önerisi

• Konuyu başlatan Ariete
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 38
  • Görüntüleme 911
Kaspersky Premium 180 liraya satılıyor bunları içeriyor mu peki?
Premium pakette hepsi var evet. Ben firma zaten ambargo yiyor, hakkı olanı alamıyor diye desteklemek için biraz fazla verip ayrı ayrı satın aldım. Total olan mevcut sürümümü patch yayınlayıp ücretsiz Plus'a yükselttiler kibarlık yapıp, ben de karşılığını vermiş oldum.

Sensei olmak gerek onun için. Hiçbir şey olmasa her patch öncesi OS dağıtıcıları önceki sürümde hangi açıklar var onu yazıyorlar oraya bir göz gezdirin. Elden bir şey gelmeyecek durumlar gırla sürüsüne bereket. 17.0.2'de geçen hafta düzeltilen problem direkt arkaplan indirmesi yapıyordu. Bu işin psikolojik kendini kandırma kısmı gibi geliyor bana.

Elden hiçbir şey gelmeyecek durumlarda anti-virüslerin boş beleş yazılımlar olduğunun da farkındayız. Yoksa günümüzde her şirket AV yükler keyfine bakardı.

Anti-virüslerin %99'u çocuklar ve yaşlıların önüne gelen linke tıklayıp virüs bulaştırması için efektif bir rol oynuyor. Siber güvenlik ise bambaşka bir olay.

Premium pakette hepsi var evet. Ben firma zaten ambargo yiyor, hakkı olanı alamıyor diye desteklemek için biraz fazla verip ayrı ayrı satın aldım. Total olan mevcut sürümümü patch yayınlayıp ücretsiz Plus'a yükselttiler kibarlık yapıp, ben de karşılığını vermiş oldum.
Kino isimli kullanıcı Kaspersky'a güvenmiyor ve bir takım argümanlar sunmuş ne düşünüyorsun?

Kino isimli kullanıcı Kaspersky'a güvenmiyor ve bir takım argümanlar sunmuş ne düşünüyorsun?

Onlar NSA tarafından yayımlanan kanıtlı bilgilerdir Wiki sayfasında kaynaklarına da ulaşabilirsin. Senin gibi son kullanıcılar için pek bir önemi yok bunlar hükümetler seviyesinde şeyler.

Yani ben X linke tıkladım virüsü engellemedi durumu olacak hali yok, Kaspersky senin güvenliğini asgari seviyede sağlar.

Onlar NSA tarafından yayımlanan kanıtlı bilgilerdir Wiki sayfasında kaynaklarına da ulaşabilirsin. Senin gibi son kullanıcılar için pek bir önemi yok bunlar hükümetler seviyesinde şeyler.

Yani ben X linke tıkladım virüsü engellemedi durumu olacak hali yok, Kaspersky senin güvenliğini asgari seviyede sağlar.
Anlıyorum, son kertede beni toplu ağlarda koruyacak bir yazılıma ihtiyacım var senin tavsiyen nedir?

Anlıyorum, son kertede beni toplu ağlarda koruyacak bir yazılıma ihtiyacım var senin tavsiyen nedir?

O zaman dilediğini al hali hazırda AV programlarının bağımsız kurumlar tarafından yapılan testleri ve ne derece başarılı oldukları belli. Üç aşağı beş yukarı hepsi aynı kapıya çıkıyor.

Kina NSA'dan gelen verileri Wiki'den doğruluyor. Bozacı, şıracı paslaşıyorlar aralarında işte.

anti-virüslerin boş beleş yazılımlar olduğunun da farkındayız.
Siber güvenlik ise bambaşka bir olay.
Şuralar Argüman bile değil, düz şahsi yorum. Argüman olsa cevap verirsin yine.

Sanki Rus yazılımı kullanmayınca süpersin, ajanlık faaliyetlerinde bilgin kanallardan geçmeyecek. Her sene konuda önerilen diğer yazılımları CIA sağıyor. Sen bu komplo teorisinden tornistan çıkarımları boş verip fiyatına göre en yüksek hizmeti alabileceğin, veri tabanı sık güncellenen, en azından fidye - worm - truva yemenden seni koruyacak bir paket al bence.

Kaspersky'ı bu sene 15. kez senelik olarak yeniledim. 2 ay sonra 16. senenin aboneliğini alacağım. Tecrübe ile sabittir Kaspersky kalitesi, hiç yere çamur atarak olmaz.

Senin argümanın da "ben Kasperky kullanıyorum o yüzden övüp önereceğim". Cidden merak ediyorum forumca neden böyle bir durum var, toplanıp Kaspersky circle-jerk yapmak zorundayız gibi.

Sanki başka AV yazılımları yokmuş ya da alternatif olamazmış gibi bir davranış içerisindesiniz, mesela Norton, TotalAV alsa ne oluyor korunamıyor mu? Aydınlatın biraz beni.

Kina NSA'dan gelen verileri Wiki'den doğruluyor. Bozacı, şıracı paslaşıyorlar aralarında işte.

Sanki Rus yazılımı kullanmayınca süpersin, ajanlık faaliyetlerinde bilgin kanallardan geçmeyecek. Her sene konuda önerilen diğer yazılımları CIA sağıyor. Sen bu komplo teorisinden tornistan çıkarımları boş verip fiyatına göre en yüksek hizmeti alabileceğin, veri tabanı sık güncellenen, en azından fidye - worm - truva yemenden seni koruyacak bir paket al bence.

Kaspersky'ı bu sene 15. kez senelik olarak yeniledim. 2 ay sonra 16. senenin aboneliğini alacağım. Tecrübe ile sabittir Kaspersky kalitesi, hiç yere çamur atarak olmaz.
Sanırım ben de Kaspersky ile devam edeceğim

Sanki başka AV yazılımları yokmuş ya da alternatif olamazmış gibi bir davranış içerisindesiniz, mesela Norton, TotalAV alsa ne oluyor, korunamıyor mu? Aydınlatın biraz beni.
Amerikan basınına dayanarak Kaspersky'a oraya zırlar buraya zırlar gibi boş muhabbet yapacağınıza başka AV'ler de korur deyin anlayalım, anlaşalım, aydınlatalım. Adamları en iyi AV'ler kategorisinde gösteren tek bir Web sitesi kalmadı ki o sitelerde Top 1'den düşmeyen yazılımdır KAV. Düz ambargo yiyorlar ve gelmiş Rus - Amerikan açmazı gündeminin ortasında Amerikan basınına göre güdümlenmemizi istiyorsun. Benimki zaten şahsi yorum, argüman olduğunu söylemedim. Bu noktaya itiraz etmenize gerek yok. Bir yerlerden zayıf kaynak paylaşan sizsiniz. NSA'dan çıkan haber bir de Wiki'ye bağlanıyor. Buna inanan Hulk'a da inanır diyenin hesabına döndü.

Anti-Virüs'ün görevini tecrübenle yapan adamsın, bunları bilmen gerek. Yapmayın Allah aşkına, çok boş muhabbet dönmüş konuda gerçekten. Şu ortamda bir de ne kaynağı isteniyorsa, cidden Google'a bir sefer "En iyi Antivirüs" yazıp listelere baksan anlarsın sıralamaların objektif olmadığını, böyle bir ortamda nasıl argüman sunabilir bir insan? Tecrübeden devam edeceksin hava puslu ise. Hem sen bunlara ihtiyaç duymayan birisisin, hangisinin hangisine yeğ olduğunu, Google manipüle edilmişken nereden bilebiliyorsun?

(Kaspersky en iyi değil. İlla daha iyisi vardır. Ambargo yiyorlar, ucuz, nazaran güvenilir, tek pakette daha çok özellik geliyor. Benim kullanıp kullanmamam onu iyi ya da kötü yapmıyor. Sadece paylaşacak bir şeylerimin olmasına vesile oluyor. .)

Geri
Yukarı