Anti-Virüs uygulamanızı test edin!

Olurda indirirse sorun çıkarmazsa, yakalayamazsa programlarımız ne yapıyor bunlar bilgisayara? Bir zarar vermeyen uygulamayı neden AV engellesin?

IMG_20210731_233516.jpg

Merak ettim acaba engelleyecek mi? diye.
İlkini indirdim, masaüstüne çıkardım zipten. Önce masaüstüne ekstra bir dosya oluşturdu anında, sonra ikisi de kayboldu. Ancak Avast engellediğini sandı. Malwarebytes herhangi bir uyarıda bulunmadı.

EDIT: İkinciyi de IDM indirmeyi yakaladı ve indirdi. 3. ve 4. açılmadı.

Artık her ne yapıyorsa muhtemelen maruz kaldım. Dilerim ağır bir şey yaşatmazsın bana @DoruX

1627764280052.png

Son düzenleme:
Defender kullanıyorum 3. linki indirmeme izin verdi ama dosyayı sildi diğerlerini ise indirmeme izin vermedi.

Olurda indirirse sorun çıkarmazsa, yakalayamazsa programlarımız ne yapıyor bunlar bilgisayara? Bir zarar vermeyen uygulamayı neden AV engellesin?

Hocam bu dosya Avrupa Bilgisayar Antivirüs Araştırma Kurumu Enstitüsü tarafından oluşturulup antivirüslerin bir virüs ile karşılaşınca vereceği tepkileri göstermek için çıkarılmıştır. Zaten antivirüslerde EICAR-Test-File (not a virus) olarak geçer. Bu linke de bakabilirsiniz. Zararlı değildir kendisi kısacası.

Geri
Yukarı