Antimalware Service Executable kapanmıyor

Taner A

Centipat
Antimalware Service Executable RAM ve işlemcimi gereksiz kullanıyor ve ne denersem deneyeyim kapatamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Antimalware Service Executable RAM ve işlemcimi gereksiz kullanıyor ve ne denersem deneyeyim kapatamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Eğer başka antivirüs uygulaması yoksa kapanmıyor. Bende eski antivirüs çok RAM yiyior diye kaldırdım, bu sefer bu çıktı ve durdurmak imkansız. Sadece ayarlara girip olabildiğince çok tarama ve korumayı iptal edip çalışmasını azaltabilirsiniz.

Windows Defender'ın kendi hizmetidir kapatamazsınız. Başka bir AV kurarak pasif hale getirebilirsiniz. ESET kurun zaten 30-40 MB RAM kullanıyor bahsettiğiniz hizmette kapanır.

Eğer başka antivirüs uygulaması yoksa kapanmıyor. Bende eski antivirüs çok RAM yiyior diye kaldırdım, bu sefer bu çıktı ve durdurmak imkansız. Sadece ayarlara girip olabildiğince çok tarama ve korumayı iptal edip çalışmasını azaltabilirsiniz.
AV olmadığı zaman Defender çalışır ve Defender gereğinden fazla RAM kullanır. Ya ESET ya da Kaspersky Free kurun.

Öncellikle Windows Defender'ı devre dışı bırakın. Autoruns uygulamasını indirin. Daha sonra Win +R yapıp çalıştıra "msconfig" yazın. Önyükleme kısmından güvenli önyüklemeyi açıp uygulayın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. "Autoruns64.exe"yi yönetici olarak çalıştırın.
Üst kısımdan Services sekmesine gelin ve sol üst taraftan Options, Hide Windows Entries seçeneğini devre dışı bırakın. Herhangi bir programa tıklayarak "W" tuşuna basın ve "WinDefend" programını bulun. Solundaki tik işaretini kaldırın ve msconfig'den Güvenli Önyükleme'yi devre dışı bırakıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Kalıcı olarak Windows Defender devre dışı kalacaktır. Autoruns programını daha sonra silebilirsiniz. İşlemleri doğru yaptığınızda Defender kısmı bu şekilde gözükecektir:
1658348948598.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı