Çözüldü Antimalware Service Executable kapatılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kadiryldrm1

Hectopat
Merhaba, Antimalware Service Executable RAM kullanıyor ve rahatsız oluyorum. İnternette tüm forumlardaki çözümleri yapsamda kapanmıyor. Görev zamanlıyıcı, Defender kapatma vs. FIFA 23'ü bile açamıyorum engelliyor. Format attım sonuç aynı. Farklı çözüm önerisi olan var mı?

Ekran görüntüsü:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-10 194220.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-10 194220.png
    20,9 KB · Görüntüleme: 35
Çözüm
İlginç, Defender Control'ün kapatması gerekirdi.

Ücretsiz üçüncü parti bir AV çözümü eklerseniz pasif konuma gelecektir Defender. Kaspersky Free öneririm, performansa etkisi Defender'a kıyasla yok denecek kadar az.
İlginç, Defender Control'ün kapatması gerekirdi.

Ücretsiz üçüncü parti bir AV çözümü eklerseniz pasif konuma gelecektir Defender. Kaspersky Free öneririm, performansa etkisi Defender'a kıyasla yok denecek kadar az.

Çözüm
Evet Dutchman Bey, bilgisayarı yeniden başlattım defender controlden disable yaptım kapandı bu sefer. Win defenderin kapanması bir sorun yaratır mı ? Şuan def kapalı sizin dediğiniz Kaspersky Free yi kuracağım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-10 200048.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-10 200048.png
    169,9 KB · Görüntüleme: 35
Evet Dutchman Bey, bilgisayarı yeniden başlattım defender controlden disable yaptım kapandı bu sefer. Win defenderin kapanması bir sorun yaratır mı ? Şuan def kapalı sizin dediğiniz Kaspersky Free yi kuracağım.
Genelde açık olmasını tavsiye ederim fakat eğer farklı bir AV kullanacaksanız kapanır otomatik, sorun yok.

Evet Dutchman Bey, bilgisayarı yeniden başlattım Defender Control'den disable yaptım kapandı bu sefer. Win Defender'in kapanması bir sorun yaratır mı? Şu an def kapalı sizin dediğiniz Kaspersky Free'yi kuracağım.

Her linke basmadığınız ve indirdiğiniz ürünleri nereden indirdiğinize dikkat ederseniz sorun olmaz.

Tamamdır, çok teşekkür ederim :) Önceden bu Antimalware Ser. Exec. olayı yoktu, 2 haftadır çalışıyor. Bilgisayara IDM yüklemiştim ondan sonra ortaya çıktı sonra format attım tüm disklere, sıfırdan kurdum ve halen çalışıyordu. Nedeni nedir ?

Tamamdır, çok teşekkür ederim :) Önceden bu Antimalware Ser. Exec. Olayı yoktu, 2 haftadır çalışıyor. Bilgisayara IDM yüklemiştim ondan sonra ortaya çıktı sonra format attım tüm disklere, sıfırdan kurdum ve halen çalışıyordu. Nedeni nedir?

Ben de SSD'ye format atmadan önce gördüğümü hatırlamıyorum. Çarşamba formatlamıştım.

Tamamdır, çok teşekkür ederim :) Önceden bu Antimalware Ser. Exec. olayı yoktu, 2 haftadır çalışıyor. Bilgisayara IDM yüklemiştim ondan sonra ortaya çıktı sonra format attım tüm disklere, sıfırdan kurdum ve halen çalışıyordu. Nedeni nedir ?

IDM kurulumu sonrası kayıt için farklı servisleri başlatmış olabilir bu sebeple tetiklenmiştir muhtemelen. Kaspersky kurulumundan sonra sistemde tam tarama yapın her ihtimale karşılık.

Yeni konular

Geri
Yukarı