Antimalware Service Executable nasıl kapatılır?

sefa2121

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıktaki gibi 240 MB RAM yediği için kapatmak istiyorum nasıl kapatabilirim? Açıklayıcı şekilde yazarsanız çok ama çok sevinirim teşekkürler.

Buradaki scriptler işe yarıyor. Açmak ve kapatmak için scriptler mevcut. Defender Control kapatmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapmanı önermem ki Kaspersky kullan. oyun oynarken 240 MB ram gitse ne olur gitmese ne olur. Anti-virüslerin oyun profilleri var ayrıca.

Defender öyle bir şey ki, nasıl kapatırsan kapat kendisini napar eder geri açar. Onun yerine daha düzgün ve kaliteli bir anti-virüs kurup, kurduğun anti-virüsü kapat. Kendisi açılmaz, kaynak tüketmez. Aktif olarakta Kaspersky Security Cloud Free kullanmanı öneririm. Çok az kaynak kullanıyor. Diğer arkadaşın dediği gibi, 200MB fazla RAM tüketmesi pek size zarar vermez. Korunursunuz.

Ben de çözüm bulamazsam Linux'a geçeceğim. Yeni aldığım laptop teyyare gibi çığırıyor. Normalde Defender Control ile kapatabiliyorduk ancak Windows 11'e kafasına göre uygulama silme desteği gelmiş o yüzden daha çalıştıramadan siliniyor, taşınabilir HDD'deki birçok taşınabilir uygulamalarımı da silmiş. Yani 11'de şimdilik çözümü yok gibi. Yine de şu linkteki .reg dosyasını indirip çalıştırın belki işinizi görür: Gerçek Zamanlı Korumayı Kapat
Windows 11'de çözümü buldum sanırım. Ancak çözüm bu kadar basit olmamalı, umarım yeniden hortlamaz. Şu an tamamen kapalı. İsteyen olursa özel mesajla yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Ben de çözüm bulamazsam Linux'a geçeceğim. Yeni aldığım laptop teyyare gibi çığırıyor. Normalde Defender Control ile kapatabiliyorduk ancak Windows 11'e kafasına göre uygulama silme desteği gelmiş o yüzden daha çalıştıramadan siliniyor, taşınabilir HDD'deki birçok taşınabilir uygulamalarımı da silmiş. Yani 11'de şimdilik çözümü yok gibi. Yine de şu linkteki .reg dosyasını indirip çalıştırın belki işinizi görür: Gerçek Zamanlı Korumayı Kapat
Windows 11'de çözümü buldum sanırım. Ancak çözüm bu kadar basit olmamalı, umarım yeniden hortlamaz. Şu an tamamen kapalı. İsteyen olursa özel mesajla yardımcı olabilirim.
@TechnoNoob bana verebilirsen çok mutlu olurum yüklediğimden beri uğraşıyorum :=)

@TechnoNoob bana verebilirsen çok mutlu olurum yüklediğimden beri uğraşıyorum :=)
Merhaba, bende işe yaradığı için söylüyorum kesin çözüm olmayabilir. Ben yaptıklarımı söyleyeyim:

Bilgisayarı Güvenli Mod'da açıp (Win+R > msconfig > Önyükleme > Güvenli Önyükleme tikini seçip güvenli modda yeniden başlatın) Windows'un virüs diye görüp sildiği uygulamaları çalıştırarak Defender'ı kapattım. Windows'u Güvenli Mod'da açtıktan sonra
  • Technopat tek ayak cezası vermeden bu linkteki uygulamaları indirip çalıştırın (zip şifresi Femtopat):
  • Gerçek Zamanlı Korumayı Kapat.reg dosyasını açın ve onaylayın.
  • Defender Control'u çalıştırın ve Devre Dışı Bırak'ı seçin.
  • Shut Up 10'u yönetici olarak çalıştırıp üst menüden Actions > Recommended and Somewhat Recommended Settings'i seçip onaylayın.
  • Win+R ile çalıştıra msconfig yazp açın, Genel sekmesinde Seçmeli Başlangıç'taki ilk iki seçenek seçiliyken Hizmetler sekmesinde Defender veya güvenliğe ait her ne varsa tikleri kaldırın. Ben burada olay günlüğü veya Edge tarayıcı gibi diğer istemediğim birkaç şey de seçtim 🙂. Bu arada Önyükleme sekmesindeki Güvenli Önyükleme tikini tekrar kaldırmanız gerekli.
PC'yi yeniden başlatın.

Eğer işe yaramazsa yine güvenli modda bunları yaptıktan sonra iknci kez başlatıp Defender Control kısmını ikinci sefer yapmak da gerekebilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_9.png
    Screenshot_9.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 74
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 84
  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 86
  • Screenshot_11.png
    Screenshot_11.png
    72,4 KB · Görüntüleme: 92
  • Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    21 KB · Görüntüleme: 75
Size çok basit bir çözüm sunacağım. Ben bu programı yıllardır kullanıyorum ve hiçbir problemle karşılaşmadım. Windows Defender'i istediğiniz gibi yönetebiliyorsunuz bu program sayesinde
Bu linkten Defender Control v2.0 programı indirin ve kurun zaten websitesinde nasıl yapılması gerektiği yazıyor.
Bu çözüm sizin için yararlı olursa ne mutlu bana.

Geri
Yukarı