Rehber Antimalware Service Executable servisi nasıl kapatılır?

Sanj1

Hectopat
Makaleler
4
Evet arkadaşlar bugün sistem boştayken dolu dolu RAM kullanan bu servis Windows Defender hizmetinin bir parçasıdır. RAM kullanımından şikayetçi olanlar için küçük bir rehber. Bilinçli kullanıcılar rahatlıkla kapatabilir. Eğer crack dosyalar ve malum siteler vs. ile uğraşmıyorsanız kapatmanız iyi olacaktır.

Kapatmak için ilk olarak linkini verdiğim programı indiriyoruz. Uygulama kurulum vs. yapmaz sadece indirip RAR dosyasından çıkarmanız gerekiyor. Çıkarttıktan sonra DefenderControl.exe dosyayı açın. Kullanımı çok basit Windows Defender çalışıyor ise belirtiyor zaten devre dışı bırakmak için Windows Defender'i devre dışı bırak butonuna basıyoruz ve Windows Defender tamamen devre dışı kalıyor. Ardından uygulamayı bilgisayardan silebilirsiniz. Son olarak test için görev yöneticisine bakabilirsiniz RAM kullanımı yaklaşık %5-6 gibi bir oranla düşecek. Eğer ihtiyacınız olursa uygulamayı açıp Windows Defender etkinleştire tıklayıp etkinleştirirsiniz.

Örnek resim;

1609764550505.png

1609764810482.png

1609764961929.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Son adım: "Bilgisayarda virüs var" adında bir konu açıp yardım istiyoruz."
Galiba konuyu tam okumadınız. 🤠

RAM kullanımından şikayetçi olanlar için küçük bir rehber. Bilinçli kullanıcılar rahatlıkla kapatabilir. Eğer crack dosyalar ve malum siteler vs. ile uğraşmıyorsanız kapatmanız iyi olacaktır.

Belirttiğim gibi ayrıca zorunlu değil. Ek olarak istediğiniz zaman geri açabiliyorsunuz.

Gerçek site burası, şifre isteyen sordum yazabilir.

Gerçek site burası, şifre isteyen sordum yazabilir.
Sağ olun hocam. Sizin sayenizde Windows Defender belasından kurtulup Kaspersky kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı