Antivirüs girilmeyen bir siteden uyarı verdi

FFurkanN1

Centipat
Daha fazla  
Merhaba hızlıca koyuna gireceğim. Laptop açıkken Avast antivirüs aniden uyarı verdi, verdiği uyarı ise girmediğim bir sitedendi matomo diye bir şey, internette bununla ilgili fazla bilgi bulamadım ama tarayıcıda sadece birkaç sekme açıktı, onlarda Aternos, Discord ve spoitfy başka bir siteye girmedim. PC güvende midir? Sizce bilgilerim ya da hesaplarım ile alakalı bir problem olur mu?

Ekran Görüntüsü (1411).png

Merhaba hızlıca koyuna gireceğim. Laptop açıkken Avast antivirüs aniden uyarı verdi, verdiği uyarı ise girmediğim bir sitedendi matomo diye bir şey, internette bununla ilgili fazla bilgi bulamadım ama tarayıcıda sadece birkaç sekme açıktı, onlarda Aternos, Discord ve spoitfy başka bir siteye girmedim. PC güvende midir? Sizce bilgilerim ya da hesaplarım ile alakalı bir problem olur mu?

Eki Görüntüle 2133657

VirusTotal'dan linkleri tarat.

Eki Görüntüle 2133657

Avast pek tavsiye etmem.
Kaspersky biraz kassada daha güvenli.
Avira ve Avast'ı unutun.
10 sen once iyiydiler.

Site güvenli.
Ayrıca Kaspersky ile girdim.

Bu da engellenen site.

Sisteminizde reklam yazılımı olabilir. Malwarebytes ile taratın ayrıca o linkin fotoğrafında gördüğümüz üzere GitHub ve ana siteye gönderen linkler mevcut.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (21).png
    Ekran Görüntüsü (21).png
    391,9 KB · Görüntüleme: 25
Sisteminizde reklam yazılımı olabilir. Malwarebytes ile taratın ayrıca o linkin fotoğrafında gördüğümüz üzere GitHub ve ana siteye gönderen linkler mevcut.

Hocam Malwarebytes paralı olduğu için kullanmıyorum. Eğer önerebilirseniz ücretsiz bir antivirüs önerir misiniz?

Avast pek tavsiye etmem.
Kaspersky biraz kassada daha güvenli.
Avira ve Avast'ı unutun.
10 sen once iyiydiler.

Ücretsiz alternatiflere baktığımda bir tek Avast iyi geldi maalesef paralı antivirüs programlarını birçok nedenden dolayı kullanamıyorum. Öneriniz varsa teşekkür ederim.

VirusTotal'dan linkleri tarat.

VirusTotal sadece bir uyarı verdi oda malware.

Sitede zararlı yazılım var demedim. Kullanıcı verilerini analiz eden bir site herhalde. Herhangi başka bir siteye gömülmüş olabilir. Yine de AdwCleaner ile bir tarama yapabilir konu sahibi.

Toplam 7 tane öge bulmuş ilk taramada, 2 tane tane Tencent diye bir şey buldu. 1 tanede önceden yüklenmmiş yazılım, PC'yi otomatik yeniden başlattıktan sonra ise tekrar tarattığımda, bir tane daha Tencent buldu, hepsini sildim birkaç kez daha tarattım ama bir şey bulmadı. Şimdi ne yapmalıyım?

Tarattım sadece MEmu uygulamasına dair bir şey buldu normalde uygulamayı temelli silmiştim ama kalıntısı kalış galiba.

Tarattım sadece MEmu uygulamasına dair bir şey buldu normalde uygulamayı temelli silmiştim ama kalıntısı kalış galiba.

Son düzenleme:
Hocam Malwarebytes paralı olduğu için kullanmıyorum. Eğer önerebilirseniz ücretsiz bir antivirüs önerir misiniz?

Ücretsiz alternatiflere baktığımda bir tek Avast iyi geldi maalesef paralı antivirüs programlarını birçok nedenden dolayı kullanamıyorum. Öneriniz varsa teşekkür ederim.

Toplam 7 tane öge bulmuş ilk taramada, 2 tane tane Tencent diye bir şey buldu. 1 tanede önceden yüklenmmiş yazılım, PC'yi otomatik yeniden başlattıktan sonra ise tekrar tarattığımda, bir tane daha Tencent buldu, hepsini sildim birkaç kez daha tarattım ama bir şey bulmadı. Şimdi ne yapmalıyım?

Ee hocam Malwarebytes beleş. Oradan for Home yerinden indirin, ardından kurulumdan sonra 14 gün ücretsiz premium verecek. Sonra isterseniz siz ayarlardan direkt denemeyi iptal et diyerek beleş kullanabilir veya 14 gün premium kullanıp ardından iptal edip yine bedava kullanabilirsiniz. Paralı değil bedava 14 gün premium veriyor sana. Ben indirdim direkt lisansı iptal ettim zaten aktif antivirüsüm olduğu için. Eğer sende yoksa 14 gün kullanabilirsin.

Aktif ise Kaspersky ve BitDefender harikadır. 7 24 tam koruması vardır. Size kim Avast iyi dedi ki? En dandiklerden biridir.
Ama dediğiniz gibi 7 24 koruma olarak Malwarebytes paralıdır. Pasif olarak yedek tarama amaçlı kullanırız biz.

Yeni konular

Geri
Yukarı