Antivirüs kullanılmalı mı, yoksa Defender yeterli mi?

Makaleler
9
Yer
Detroit
ESET av kullanıyorum ve ltt Forum'a bunu yazdığımda çoğu kimse bana ESET de nedir, Windows Defender yeterli dahasına ne ihtiyaç var diyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Harici bir antivirüs bence her bilgisayarda olmalı ama böyle Defender yeterli diyenler çıkınca kuşkuda kaldım.

Defender yeter bence. Ben Defender kullanıyorum arada sırada bir dosya indirdiğimde uyarıyor bende ciddi olduğunu düşünüyorsam kaldırıyorum, düşünmezsem izin veriyorum çok az müdahale ediyor zaten ama çok korumacı biriysen bir antivirüs uygulaması kullanabilirsin.

Çok uzun yıllardır virüs programı kullanmıyorum. Eğer kullanacaksan da parayı basıp, düzgün bir şey almanı öneririm. Defender olayı hakkında hiçbir bilgim yok ama şu an Windows 11 de kullanıyorum. Bunu silebiliyor muyduk ki? İşlemcimi emiyor arkadan, arkadan vampir gibi.

Bilgisayara reklam virüsü bulaşmıştı Defender hiçbir şekilde ne virüsü bulabiliyordu ne de temizleyebiliyordu o günden beri Defender kullanmıyorum Kaspersky kullanıyorum.

Ayrıca hem bu bilgisayarı okul içinde kullandığım için sürekli farklı bir kaynaktan dosya indirmem gerekiyor o yüzden Anti-Virüs kullanıyorum.

Çok uzun yıllardır virüs programı kullanmıyorum. Eğer kullanacaksan da parayı basıp, düzgün bir şey almanı öneririm. Defender olayı hakkında hiçbir bilgim yok ama şu an Windows 11 de kullanıyorum. Bunu silebiliyor muyduk ki? İşlemcimi emiyor arkadan, arkadan vampir gibi.
dControl kullanabilirsiniz.

Bilgisayarı iyi kullanıyorsan, önüne geleni indirmiyorsan, Steam, Epic Games gibi bilindik dijital oyun servisleri dışında bir yerden oyun indirmiyorsan, abuk subuk yerlerden eklentiler, modlar vb. indirmiyorsan Windows Defender yeterlidir, hatta mümkünse o da kapatılabilir. Fakat ben ne olur ne olmaz onu kapatmıyorum.

Geri
Yukarı