Diğer Antivirüs programı yazmak için hangi programlama dilleri bilinmeli?

Witches

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Geliştirici
Şu an orta düzeyde Python biliyorum. Anti-Virüs programı yazarak satmayı düşünüyorum. Tabii ki başlamadan önce ekip oluşturacağım. Yeterli bütçe var. Ama hangi dilleri bilmemiz işimize yarar?

C ve C++ abanmanız lazım. Python ile yazılan Anti-Virüs görmedim daha önce. Tek dil değil, zararlı yazılımların çalışma mantığını, işletim sistemlerinin çalışma mantığını aşırı iyi bilmeniz lazım.

Anit-virüs yazmak program yazmaya benzemez.

C ve C++ abanmanız lazım. Python ile yazılan Anti-Virüs görmedim daha önce.

Zaten Python ile yazmayacağım dil öğreneceğim şu anlık Python biliyorum.

C ve C++ abanmanız lazım. Python ile yazılan Anti-Virüs görmedim daha önce. Tek dil değil, zararlı yazılımların çalışma mantığını, işletim sistemlerinin çalışma mantığını aşırı iyi bilmeniz lazım.

Anit-virüs yazmak program yazmaya benzemez.

C# öğrenmeye gerek var mı usta?

@Eray T Kodlab Yayın Dağıtım C/c++ Programlama Eğitim Kitabı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Yazın öğrenmeye başlayacağım için şimdilik, boş vakitlerde, okumak için bu kitap alınır mı?

Son düzenleme:
Kitap alacaksam C++ ve C kitabını ayrı ayrı mı yoksa örnekte verdiğim gibi aynı kitaptamı almamı önerirsiniz?

Biz hepimiz her gün Antivirüs yazıyoruz. Tam yerinde sormuşsun.
Mantık olarak virüslerin tanımını bileceksin, kopyalandıkları yerleri bileceksin, yetki ve sahipliliğini kaldıracaksın ve dosya veya ait olan dosyaları sileceksin.

Programı programcı yapar. Programlama dili değil. Bunun da bilincinde olursan hemen işe başlayabilirsin. Başarılı olacağın sözünü veremem.

Antivirüsler sistemle etkileşimi yüksek programlardır. Arka planda sürekli çalışacakları için optimizasyon işine önem verilmelidir. Bir programın bilgisayara ne zararlar verebileceğini algılayabilmeli. Ayrıca bunu anlık olarak sürekli gerçekleştirmeli. Amacı makineyi korumak ve optimize olmak olduğu için c/c++ ile yazılması daha çok tercih edilir.

Geri
Yukarı