Antivirüs Programı Yüklenmeme Sorunu

SirLupus

Decapat
Yer
Қазақстан
Daha fazla  
Meslek
Gazetecilik Anabilimdalı Öğrencisi
Bir ay önce almış olduğum dizüstü bilgisayarıma antivirüs programı yükleyememekteyim. Bilgisayarımı ilk aldığın zaman içerisine "ESET Nod32 Smart Security" kurdum. İlk başta doğru çalıştı ancak daha sonra ben farkında olmadan program çalışmayı durdurmuş. Bilgisayarımın içerisinde bulunan ve Windows'a ait olan güvenlik yazılımı "Trojan" tespit ettiğinde fark ettim. Daha sonra Eset'i açamaya çalıştığımda açılmadı ve kaldırmaya çalıştığımda kaldırılmadı. Daha sonra "Kaspersky" kurmayı denedim ve "Bu yazılımın yüklenmesine bir program ya da Virüs izin vermemekte." hatasını aldım. İnternetten birçok araştırma yaptım ve denemelerde bulundum ancak bir sonuç alamadım. Daha sonra "Malwarebytes" yazılımını kurup tarattım, ancak herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya virüs bulamadı. Şu anda bilgisayarın performansında bir sıkıntı yok ancak "Eset veya Kaspersky" gibi antivirüs yazılımları yüklenmiyor. Diğer programların yüklenmesinde de sıkıntılar oluyor. Lütfen, yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar.

Son düzenleyen: Moderatör:
ESET'i çok önermiyorum biraz paragöz bir şirket, Kaspersky iyidir kullanıyorum ve şu ana kadar hayatımda kullandığım en iyi antivirüs programı diyebilirim. Bilgisayarınızda Trojan olduğuna emin misiniz ve flash belleğinize veya disklerinize bilmediğiniz &'%&/'1661/&'%)(! gibi dosyalar geliyor mu?

İlk aldığım uyarıda evet, Trojan olduğunu gördüm. Ancak şu anda herhangi bir Trojan varmı bilmiyorum. Programlarda da herhangi bir uyarı yok. Kaspersky konusunda hemfikiriz, burada yaygın olarak kullanılan antivirüs yazılımı ancak ESET ürün anahtarım olduğu için ilk ESET'i yüklerdim.

Önce sorunun ne olduğu tesbit edilmeli. Bu da sistemin logları ile olur. Problemi görmeden zararlı demek yanlış. Güvenlik yazılımlarının her trojan dediği zararlı olmayabiliyor.

Sisteminizde güvenlik yazılımları çakışması da olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı