Antivirüs programlarından gizlenmek

behzat_c

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar C# üzerine bir trojan projem var. Sadece denemek için böyle bir şey yapıyorum. Visual Studio kullanıyorum. Bu virüsü antivirüslerden nasıl gizlerim? Teşekkürler.

Merhabalar C# üzerine bir trojan projem var. Sadece denemek için böyle bir şey yapıyorum. Visual Studio kullanıyorum. Bu virüsü antivirüslerden nasıl gizlerim? Teşekkürler.

D-dostum yaptığın şey illegal değil mi? Ve yanlış bilmiyorsam bu forumda destek vermiyoruz.

D-dostum yaptığın şey illegal değil mi? Ve yanlış bilmiyorsam bu forumda destek vermiyoruz.
Hayır değil, ticari amaçlı şekillerde kullandığınız sürece sorun yok. Ancak kendi yararınıza bilgi hırsızlığı vs. işler için kullanılırsa illegal olur.
Atak vektörü denen bir şey var, onları araştırıp antivirüsler hangilerinden ve çalıştırılan kodlardan etkileniyor onları gözden geçirin.

Hayır değil, ticari amaçlı şekillerde kullandığınız sürece sorun yok. Ancak kendi yararınıza bilgi hırsızlığı vs. işler için kullanılırsa illegal olur.
Atak vektörü denen bir şey var, onları araştırıp antivirüsler hangilerinden ve çalıştırılan kodlardan etkileniyor onları gözden geçirin.

Bu gayet illegal, anlamadıysan anlatılan şey;
C# da trojan yapıyorum fakat bu trojan herhangi bir antivirüse yakalanmasın.
Bu konuya destek vermememiz lazım.

Eğer deneme için yapıyorsan yani illegal yapmıyorsan, Crypto edebilirsin zararlıyı. Ama illegal işler yapıyorsan yaz bak raporlamayacağım. Sadece yazman yeterli.

Visual Studio en küçük kod'a bile geri bildirim (Telemetri) ekliyor diye okumuştum bir ara.

Antivirüsler tanımadığı Trojan veya başka bir zararlıyı anca imzasız yazılım olarak tespit eder. Yani, tanımaz zaten.

Arkadaşlar, yorumlarınızın hepsini okudum. İlk olarak destek verilmemesi gerekiyorsa neden konu onaylandı? İkinci olarak kötü bir niyetim yok. Sadece hem denemek bilgi sahibi olmak için hem de kardeşime "troll" atmak için kullanacağım. Zaten format atacağız, o yüzden yapayım dedim bir de. Yine de geri bildiriminizi bekliyorum. Destek vermek istemezseniz de anlarım, problem yok.

Eğer deneme için yapıyorsan yani illegal yapmıyorsan, Crypto edebilirsin zararlıyı. Ama illegal işler yapıyorsan yaz bak raporlamayacağım. Sadece yazman yeterli.

Nasıl Crypto edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir antivirüs yazılımı ya veri tabanından eşleştirme yaparak ya da davranışsal açıdan bir programın zararlı olup olmadığını tespit eder. Sıfırdan proje açarak bir programı yazdığın için zaten bu, veri tabanında kayıtlı ve bilinen bir zaralı yazılım olmayacaktır ve dolayısıyla tespit edilmeyecektir.

Davranışsal tespitten kaçınmak içinse yazdığın program antivirüs yazılımının hangi giriş ve/veya çıkış kuralını tetikliyorsa özel olarak onu bypass etmek için farklı bir yol ya da yöntem ile aynı işlemin tespit edilmeden gerçekleştirilmesi denenir. Bunun tek bir nedeni ve tek bir çözümü olmaz. Pek çok farklı nedeni olabilir. Programcı da bunu deneme-yanılma yöntemiyle, alternatif yolları araştırarak ve hatta belki antivirüs yazılımındaki bir açığı kullanarak ya da kendisi bularak bu sorunu çözebilir. O nedenle “şunu yaparsan tespit edilmezsin” diye basit bir cevabı yok bu sorunun.

Umarım yardımcı olmuştur.

Geri
Yukarı