Çözüldü Antivirüs yazılımları kendi kendine siliniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MrDemiray

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.

Uzun süredir yaşadığım bir problem hakkında bilen birilerinden desteğe ihtiyacım var.

Bilgisayarıma format atıp sıfırdan Windows kuruyorum. Gerekli bazı uygulamaları yüklüyorum, riskli hiçbir şey kurmuyorum. Kurduğum hiçbir uygulamada crack vs. olmadığı halde, bilemediğim bir zaman sonra(en son formattan 1 ay sonra bugün başıma geldi) antivirüs dosyalarım bilgisayardan siliniyorlar. Bir gün bilgisayarı açıyorum ve bir bakıyorum sistem tepsisinde antivirüs uygulaması simgesi yok, başlat üzerinden simgeye tıkladığımda dosyanın bulunamadığı şeklinde uyarı görüyorum(görseldeki gibi). Kurulu olan sürücüye ilgili dizine gittiğimde de o klasörü göremiyorum. Aynı şekilde Windows Defender'ı da çalışır halde görmüyorum. Yani bilgisayarda kendi kendine bu dosyalar siliniyor, ve bu işi yapan nedir ona dair hiçbir ize ulaşamıyorum.

Bu sorunu hem lisanslı McAfee hem de yine lisanslı Bitdefender bilgisayarımda kurulu iken yaşadım.

Bilen birilerinin desteğini rica ediyorum, bu durumdan yılmış vaziyetteyim

Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• bdagent.png
    bdagent.png
    6 KB · Görüntüleme: 59
Evet normal değil, nedenini bulamıyor olmak da bir o kadar büyük sıkıntı...

Mümkün olan en kısa sürede deneyip çıkan sonucu sizlerle paylaşacağım.

KRD olmazsa bunu kullanın.

Şimdi ilk taramayı yaptı, çıkan sonuç görseldeki gibi, gelişmiş taramaya devam ettiriyorum. Bunların nasıl bulaşabildiğini anlayamıyorum 😰

Dosya Ekleri

• 2A4EFD45-FDF9-426B-960B-66B9D6D4AD9B.jpeg
    2A4EFD45-FDF9-426B-960B-66B9D6D4AD9B.jpeg
    304,2 KB · Görüntüleme: 66
Zararlı isimlerine göre iki tane miner zararlıları var, bir tanesi ise Sezgisel Analiz (HEUR). Bittiğinde silin hocam.
Hala aynı sorun oluşmaya devam ediyor mu?
Teşekkürler, şimdi bulduğu dosyaları sildirip bilgisayara birkaç gün önce Microsoft’un kendi aracıyla hazırladığım USB ile format atsam temiz kurulum yapmış olur muyum? Sonra bu kurulumun CloneZilla ile yedek imajını alıp ilerleyen zamanlarda gerekirse kullanacağım.

Geri
Yukarı