Antivirüs'ümü değiştirmek istiyorum, önerileriniz nedir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Qihoo 360 internet security hem bedava, hemde test birincisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bağımsız antivirüs değerlendirme firması AV-Test, 25 ücretli ve ücretsiz çözümü zorlu testlere tabi tutarak 3 farklı kategoride puanlandırdı. Testin sonucunda ilk kez ücretsiz bir antivirüs, birinci sıraya kadar yükseldi.

Koruma, Performans (aracın sisteme getirdiği yük ve hızı) ve kullanım kolaylığı alanlarında test edilen 25 antivirüs ve güvenlik paketi arasından üç birinci çıktı. Testte Qihoo 360 Internet Security 4.2, ilk kez birinciliğe yükselirken, diğer birinciler Bitdefender Internet Security ve Kaspersky Internet Security oldular. Qihoo 360 Internet Security 4.2, henüz pek tanınmamış bir güvenlik çözümü olsa da, önemli bir avantajı var: Bitdefender ve Kaspersky'nin çözümleri ücretliyken, Qihoo'nun paketi tamamen ücretsiz.

Testin kazananlarının hemen arkasından dördüncü sırayı paylaşan üç paket geliyor: McAfee, Norton ve Trend Micro. Testten toplam 17 puan almayı başaran paketler, alt-puanlamada küçük farklara sahipler. Son testte rakibi Avast'ı geçen Avira ise 15.5 ile ortanın üzerindeki yerini sağlamlaştırmış görünüyor. Hafifliğiyle öne çıkan Panda Cloud Antivirus de 15.5 puanıyla testin dikkat çeken katılımcılarından.

Öyle bir durum söz konusu değil:
AV-TEST - The Independent IT-Security Institute: Jan/Feb 2014
Buradan bakabilirsin. Sitedeki bir hatadan dolayı öyle gözükmüş olmalı ve Chip hemen haber yapmış. Yada bu foruma aldanıp haber yapmış olmalı;
Antivirüs Sıralaması - Ocak/Şubat 2014 (Windows 7)

Arkadaşım site hata yapmış olsa kaldırırdım haberi hem sen ocak şubat ayının sonuçlarını vermişsin haber nisan ayında 2 gün önce çıktı. Yeni bir test yapılmış olamaz mı? Bu konuyu eve gidince araştırayım.

Yeni eski olan yakın tarihlere baktım 3. sıraya bile yaklaşamıyor dediğin AV.
Ayrıca Chip'in haberinde ki sıra ile aynı verdiğim forumdaki resim. Resimdeki sonuç ise adamın açtığı konuya bakarsan Ocak ayında yazmış. Açıklamada da ocak şubat aynın olduğunu belirtmiş. Verdiğim orj. sitedeki de ocak şubat ayı.

Yeni eski olan yakın tarihlere baktım 3. sıraya bile yaklaşamıyor dediğin AV.
Ayrıca Chip'in haberinde ki sıra ile aynı verdiğim forumdaki resim. Resimdeki sonuç ise adamın açtığı konuya bakarsan Ocak ayında yazmış. Açıklamada da ocak şubat aynın olduğunu belirtmiş. Verdiğim orj. sitedeki de ocak şubat ayı.

Murat kardeşim yeni farkına vardım boşuna konuşuyoruz. Sen windows 7 için sonuçlara bakıyorsun ben windows 8. Chip'in haberi doğru fakat windows 8 en göre.

AV-TEST - The Independent IT-Security Institute: Nov/Dec 2013

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı