Antivirüs'ün arkaplanda tarama yapmasını engellemek

Emir13

Hectopat
Merhaba bir şeyi merak ediyorum PC açılınca ya da normal bir zamanda cihazınız 5 defa tarandı falan diyor. Yani ben ETS 2, LoL oynarken tarama yapıyorsa arka planda bunun ayarı nerede acaba? Yani ben oyun oynarken arka planda bir şey çalışsın istemiyorum nereden bakabilirim buna?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bir şeyi merak ediyorum PC açılınca ya da normal bir zamanda cihazınız 5 defa tarandı falan diyor. Yani ben ETS 2, LoL oynarken tarama yapıyorsa arka planda bunun ayarı nerede acaba? Yani ben oyun oynarken arka planda bir şey çalışsın istemiyorum nereden bakabilirim buna?

Antivirüs programının ayarlar kısmından ayarlanabiliyor ama programdan programa değişir hangisini kullanıyorsunuz?

Arka plan uygulamasına girip kapatabilirsin. Oyundan çıkınca tekrar açman lazım.

Başlat a yazarsan çıkacaktır. Sadece Windows Defender kullanıyorsan da aynı işlemi yapman gerek.

Açtıktan sonra virüs ve tehdit koruması sayfasına girin biraz aşağıya indirdikten sonra karşınıza çıkacaktır.

Dosya Ekleri

• 2020-11-25 (2).png
    2020-11-25 (2).png
    66,2 KB · Görüntüleme: 135
Oyun oynarken gerçek zamanlı korumayı kapatabilirsiniz.
Windows Defender'i açın.
Virüs ve tehdit koruması > Virüs ve tehdit koruması ayarları > Gerçek zamanlı koruma anahtarını Kapalı konumuna getirin.

Geri
Yukarı