Antivirus Programı Önerisi

Antivirüs yazılımlarına vereceğiniz para ile ek güvenlik duvarı, aile koruması, güvenli dosya silici, VPN gibi pek de gerekli olmayan özellikleri elde edersiniz. Hele ki Kaspersky' nin ücretsiz versiyon çıkarmasından sonra ben antivirüs satın almayı fetiş malzemesi gibi görüyorum.

KSC Free
CIS (HIPS kapalı, Auto-sandbox açık)
360TS + Voodoshield + NVTOSA

Sadece farklı kombinasyonlar deneme zevki için bile bir antivirüs satın alınmaz. Ayrıca yukarıda verdiğim son kombinasyon bilgisayarınızı adeta bir kaleye dönüştürecektir, hem de performansa minimum etki ile. Bir de Sys Hardener çaktın mı üstüne, harika.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim sürekli kaspersky önerdiğime bakmayın. Out of the box olarak en makul antivirüs olduğundan öneriyorum.
Bilgisayarıma ne kurayım şimdi?

Kaspersky Security Cloud Free.

Bir tek bu yeter mi yoksa yukarıda yazdıklarınızı da kurmalı mıyım? Ayrıca CIS'nin ne olduğunu anlamadım.

Bir tek bu yeter mi yoksa yukarıda yazdıklarınızı da kurmalı mıyım? Ayrıca CIS'nin ne olduğunu anlamadım.
Onları kurmanıza gerek yok, sadece Kaspersky kurun yeter.

CIS, Comodo Internet Security' dir. Ortalama bir bilgisayar kullanıcısına onu önermem.

Temel korumayı her şirketin AV ürünü sağlar. Biraz daha kapsamlı korumayı IS ürünleri sağlar. Biraz daha fazla ve şifre güvenliği istiyorsan daha gelişmiş yazılımları var onları kullanırsın.
Bitdefender, Kaspersky, Norton gibi üst seviye denilebilecek yazılımlar arası fark var mı?

Bitdefender, Kaspersky, Norton gibi üst seviye denilebilecek yazılımlar arası fark var mı?
Haliyle var tabi. Fark olmasa farklı firmalar ürün çıkarmaz gelişmeye devam etmezdi :)

Kaspersky ve diğer tüm antivirüsler kullanıcıların verilerini topluyor. Windows Defender tehlikeli sularda yüzmezseniz yeterli. Verilerinizi şirketlerin sunucusunda depolandırmayı (ve satılmasını) göze alıyorsanız kurun. Kaspersky free kullanırken veri topladığına bizzat netstat -an yazarak şahit oldum. Bağlantı gönderilen sunucunun IP ve whois bilgisinde "Kaspersky Lab." yazısını görünce de direk sildim. Bu topladıkları veriler özel bilgileriniz de olabilir virüs bilgileri de.

Kaspersky ve diğer tüm antivirüsler kullanıcıların verilerini topluyor. Windows Defender tehlikeli sularda yüzmezseniz yeterli. Verilerinizi şirketlerin sunucusunda depolandırmayı (ve satılmasını) göze alıyorsanız kurun. Kaspersky free kullanırken veri topladığına bizzat netstat -an yazarak şahit oldum. Bağlantı gönderilen sunucunun IP ve whois bilgisinde "Kaspersky Lab." yazısını görünce de direk sildim. Bu topladıkları veriler özel bilgileriniz de olabilir virüs bilgileri de.
Güldürdün, KSN'e bağlandığın için orada olmuş olmasın :) Allah bilgisiz kullanıcıdan uzak tutsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı