Antivirus Tierlist

Koruma ve F/P Oranina gore.
Kıyaslıyorsunuz fakat hatanız var. AVAST’ın kullanıcı verilerini sattığı ortada. Sözleşmesi içersinde kullanıcı verilerinin paylaşılması AV şirketiyle bizim aramızda. “Verilerin satılmasını onaylama” şeklinde bir şey hiç görmedim. Diyeceksiniz ki “İlerde satmayacakları ne malum?” O durumu hiçbir aplikasyon garanti edemez. AV yazılımlarının stabil bir durumu yok. Her an gerçek zamanlı koruma .vb konularında iyileştirmeler veya bozulmalar olabilir. Kişisel kullanım veya toplu kullanım konusunda ihtiyaçlara göre de farklılık gösterir AV yazılımı tercihleri.

Görmüş olduğunuz gibi öncülden kopup hala bir yerden kendinizi kurtarmaya çalışıyorsunuz. Windows'un lisansını 2. elden alıyorum.
Hala ucret odemiyorum'a bir cevap degil bu, en nihayetinde ucret oduyorsunuz, Bu yaptiginiz da yasal degil onu soyleyeyim.

Bakın okumanız iyi mi kötü mü bilmiyorum ama bahsi geçen program zaten gizlilik sözleşmesini ihlal ettiği için ceza yedi. Bunu söylememin üzerine tekrardan gizlilik sözleşmesini okuyalım cümlesindeki mantığın tutar bir dalı yok. OLAY OKUMAK DEĞİL. PROGRAMIN BUNU İHLAL ETMESİ. Anladınız mı?
O attiginiz haberi gormedim, oyle bir durum varsa ki habere gore var, Artik Avast Ve AVG onermeyecegim. Onereni de uyaracagim.

Eğer tester olmayan birinin Windows işlerine karışmamasını öneriyorsanız, siz de resmi biçimde bir AV şirketinde tester değilken virüs programları hakkında yorum yapmayın.

Ben kullanıcıyım, yorum yaparım diyecekseniz de;bende kullanıcıyım. Bana bu işlere bulaşmamamı söyleyemezsiniz. :)
MacOS kullanan birinin kullanmadigi Windows ve programlari hakkinda yorum yapmasi dogru degil.

Sözleşmede yazıyorsa neden 20 milyon dolar ceza yedi?
Anladim ben sizi zaten haberi ilk basta gormemistim. Bu arada 20 milyon degil 16.5 milyon yemis ama onemi yok.

Kıyaslıyorsunuz fakat hatanız var. AVAST’ın kullanıcı verilerini sattığı ortada. Sözleşmesi içersinde kullanıcı verilerinin paylaşılması AV şirketiyle bizim aramızda. “Verilerin satılmasını onaylama” şeklinde bir şey hiç görmedim. Diyeceksiniz ki “İlerde satmayacakları ne malum?” O durumu hiçbir aplikasyon garanti edemez. AV yazılımlarının stabil bir durumu yok her an gerçek zamanlı koruma .vb konularında iyileştirmeler veya bozulmalar olabilir. Kişisel kullanım veya toplu kullanım konusunda gereklere göre de farklılık gösterir AV yazılım tercihleri.
Stabil durum konusunda haklisiniz, Zaten yildan yila testlere bakmak gerek.

Burada gidip tek tek gizlilik politikasi okuyup aktarmayacagim buraya arastirmanizi onerirm.

Bu arada Avast ve AVG Norton tarafindan satin alinmis, artik oyle bir durum olmayabilir.

Benim hatirladigim kadariyla 2018 yillarinda bu forumda bile AV Firmalari veri satiyor diye konusuldugunu gormustum ve ben de hatirliyorum sanki bir cok firmanin sozlesmesinde verileri satacagiz dedigini.

Son düzenleme:
Saygı duyarım üstadım. Naçizane kendim bir liste düşünür isem:
*Değerlendirme yapar iken AV-Comp verileri beraberinde sizin test verileriniz ile çeşitli takip ettiğim kaynakların verilerini dikkate aldığımı belirtmeliyim.
*İlave olarak tamamen kişisel bir tercih listesidir; dikkate alınan verilere ek olarak kendi yorumumu katarak sıralama yaptığımı, bu açıdan tamamen sübjektif bir değerlendirme olup listenin tartışmaya açık olduğunu ifade etmeliyim.

Tier A: Kaspersky, BitDefender

Tier B: Avira, Norton, ESET

Tier C: McAffe, AVG, Avast, F-Secure

Tier D: Microsoft Defender, Trend Micro

Son düzenleme:

Geri
Yukarı