Antiwalwere yüksek bellek kullanımı sorunu

Özgür Adam

Hectopat
Yer
Bursa
Merhaba arkadaşlar bugün bunu fark ettim bu virüs koruma programı aşırı CPU'yu kullanıyor haliyle işlemcimin bazı çedirdekleri %90 çıkıyor bunu nasıl kapatabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 42
Genelde Windows üzerinde Defender tarama yaptığı zaman yüksek bellek kullanımı sağlıyor ancak Technopat'ın rehberin de @MF'in konusu var Defender'i kapatmayı gösteriyor aynı sorunu bende yaşıyordum Defender'i kapattım regeditten onun yerine yine Technopat'ın önermiş olduğu ESET nod32 kullanıyorum gayet başarılı ve performanslı herhangi bir sorun yaşatmıyor öneririm.

Genelde Windows üzerinde Defender tarama yaptığı zaman yüksek bellek kullanımı sağlıyor ancak Technopat'ın rehberin de @MF'in konusu var Defender'i kapatmayı gösteriyor aynı sorunu bende yaşıyordum Defender'i kapattım regeditten onun yerine yine Technopat'ın önermiş olduğu ESET nod32 kullanıyorum gayet başarılı ve performanslı herhangi bir sorun yaşatmıyor öneririm.

Konu nerede göremedim.

@Özgür Adam

Bir antivirüs kurmadan önce Defender'ı kapatmanıza gerek yok, zaten bir antivirüs kurduğunuzda Defender kendisini kapatıyor. Yani tek yapmanız gereken bir antivirüs kurmak. Kaspersky ürünlerinden birisini öneririm. Ücretsiz arıyorsanız Kaspersky Security Cloud Free kullanabilirsiniz.
Artık işe yaramıyor.

@Özgür Adam

Bir antivirüs kurmadan önce Defender'ı kapatmanıza gerek yok, zaten bir antivirüs kurduğunuzda Defender kendisini kapatıyor. Yani tek yapmanız gereken bir antivirüs kurmak. Kaspersky ürünlerinden birisini öneririm. Ücretsiz arıyorsanız Kaspersky Security Cloud Free kullanabilirsiniz.

Artık işe yaramıyor.

Bende yarıyor hala kullanıyorum.

1602695504756.png

Bende yarıyor hala kullanıyorum.

Eki Görüntüle 702106
İlk başta çok gereksiz bir şey yapmışsınız. Zaten sadece ESET'i kursaydınız Windows Defender kendini kapatırdı. Başka bir antivirüs kurarsanız Windows Defender kendisini kapatır, sistem kaynaklarını kullanmayı bırakır.

Onun haricinde, eskiden yapmışsınız zaten ve Windows sürümünüz ne? Şu anda Kayıt Defteri'nden "DisableAntiSpyware" yapmak çalışmıyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı