Antrenmanda pump olamamak

Birisinden görmüştüm ara ara uyguluyorum, etkisini az da olsa gösteriyor.
Bir bardağa maden suyu, tuz ve limon sıkıp antrenman öncesi içiyorsun.
Tuz sayesinde daha kolay pump yakalıyorsun, maden suyuda terlerken kaybettiğin mineralleri yerine koymana yardımcı oluyor, limonun etkisini bilmiyorum maalesef.
Yağlı bir vücuda sahipsen pump yakalaman daha zor ama dene derim.
içtiğimizde az buçuk etkisi oluyordur elbet ama ben plasebo etkisiyle karışık olduğu kanaatindeyim.
Ek olarak tuz çok önemli bir detay, gün içerisinde abartmadan tüketmelisin. Yemeklere ufak ilaveler vs.

İnternette izlediğim videolar ve okudugum makaleler hissiyat ve pumpun kas gelisimini etkiledigini soyluyor amacim gormek degil sadece zihin kas baglantisini kurmak.
Yeteri kadar kas kütlesine sahip değilsen odaklandığın bölgeyi hissetmen veya pump etkisi görememen çok normal, ben de ilk başladığım zamanlarda aynı şekildeydim. Sen hareketleri doğru formda yaptığından emin ol, kas zihin bağlantısını da yavaş yavaş ayarlarsın. Çalışırken odaklandığın bölgeyi düşün zaten zamanla hissedeceksin.

Birisinden görmüştüm ara ara uyguluyorum, etkisini az da olsa gösteriyor.
Bir bardağa maden suyu, tuz ve limon sıkıp antrenman öncesi içiyorsun.
Tuz sayesinde daha kolay pump yakalıyorsun, maden suyuda terlerken kaybettiğin mineralleri yerine koymana yardımcı oluyor, limonun etkisini bilmiyorum maalesef.

Çörçil işte hocam :D

Isınarak gir, antrenmandan önce sodyum (tuz) ve maden suyu tüket. Bir de öyle dene. Kas zihin bağlantısını da kurmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı