AOC 23.8" 24G2U 144Hz vs AOC 24" C24G1 144Hz

C24G1 kullanıyorum. Siyahlarda ışık sızması ve bulutlanma olabiliyor. Tek eleştirebileceğim nokta bu. Ucuz yollu IPS panellere güvenemiyorum kullanılan panel kaliteli olmadığından. Ayrıca IPS panellere 3 saat baktıktan sonra gözlerim yanıyor.

Aoc'nin ölü pixel garantisi var mı ? Ölü pixel gelmesinden korkuyorum.
O konu hakkında bilgim yok maalesef. Ben incehesap üzerinden satın aldım yaklaşık 5 ay önce. Ölü piksel çıkmadı şansıma. Zaten yeni satın aldığınız ürünü 14 gün içerisinde iade hakkınız var. Eğer aldığınızda ölü piksel ile karşılaşırsanız iade edebilirsiniz direkt.

AOC C24G1'i 4 ay kullanmış biri olarak oyun performansı dışında memnun kalmadım. VA panel oyun için güzel olsa da günlük kullanımda bana uygun değildi. Yazılarda hafif bir bulanıklık vardı Reddit ve Technopat'ta görebilirsiniz bu sorunları. Herkes fark edemiyor tabi veya etmiyor, memnun olanlar da var. Ama bu tamamen monitörde kullanılan VA panel modelinden olabilir. Yoksa diğer VA'ları denemedim.

Ek olarak 24'' monitörlerde kavisli olması pek bir şey ifade etmiyor zaten. Ha ilk geldiğinde ooo diyorsunuz ne güzel farklı bir şey, ama minimum 27'' gerekli bence daha iyi bir tecrübe için.

Bu sebeple IPS olan AOC 24G2U'ya geçtim. Çok amaçlı bir monitör, almadan önce de biliyordum alınca da doğru seçim yaptığım için mutlu oldum.

Ama bu kişisel tercih. VA panelin avantajları da var. Kavisli de seviyorsanız, alabilirsiniz. Öteki türlü 24G2U öneririm.

Alacaksanız Amazon'dan alın derim. Kargosu iyi, kendisi satıyor zaten. Müşteri memnuniyeti en üst seviyede. Diğer yerlere göre uygun fiyat da veriyor.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim. VA paneller daha iyi bir kontrast oranına sahip olduğu için siyahları IPS'ten daha siyah, beyazları da aynı şekilde daha beyaz ve tüm renkleri daha canlı görme olanağı sağlar size. Ayrıca VA panellerin bir diğer avantajı ışık süzmesi dediğimiz olayın neredeyse hiç görünmemesidir. O yüzden size tavsiyem C24G1 almanız yönünde olacaktır.

Şunda değinmek isterimki eğer Espor oyuncusu değilseniz 144 hz biraz fazla kaçabilir size tavsiyem 75hz veya 60hz monitörlere yönelmeniz olacaktır.

İlk söylediğiniz cümlede IPS ve VA paneli mi karıştırdınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı