AOC 24.5'' G2590VXQ monitörde G-Sync açılır mı?

aardasaglaam

Hectopat
Merhabalar, ben yakın bir zamanda R5 2600 + GTX1660 Ti + 16 GB Ram bulunan bir bilgisayar toplayacağım ama 1920x1080 bir monitörüm yok ve onuda eklemek istedim. Maalesef monitör için fazla bütçe ayıramam ucuz bir şekilde bulunan AOC 24.5" G2590VXQ isimli monitörü alacağım fakat FreeSync içeriyor. Ben Technopat videosunu izlemiştim FreeSync monitörlerle G-Sync açılabilecek şimdi ben GTX 1660 Ti ile bu monitörde G-Sync açabilir miyim? açsam bir sıkıntı çıkar mı ve nasıl yapabilirim?
Satın alacağım ekran kartı ile monitör uyar mı yoksa bir bağdaştırıcı gerekir mi?
ekran kartı linkim : ASUS Geforce GTX1060 DUAL OC 6GB GDDR5 192Bit DX12 Ekran Kartı | ITOPYA
monitör linkim : AOC 24.5" G2590VXQ VGA DP 2XHDMI 1ms 75Hz FreeSync Full HD Gaming Monitör | ITOPYA
Sizce bu sistemde rahat rahat PUBG, Rainbow 6 Siege, Battlefield 5 oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet o sistem rahat rahat o oyunları açar ve oynatır. Asıl soruya gelecek olursak bende AOC G2460PF 144 hz 1080p monitörü kullanıyorum Technopat sağolsun monitör FreeSync olmasına rağmen G-Sync özelliğini kullanıyorum ekran kartım ASUS ROG STRIX GTX 1060 6GB sonuç olarak ben herhangi birşey gerekeceğini veya sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.

Merhaba biraz zaman geçmiş ama görünce yazmadan duramadım. Aynı sistem ve monitör bende de var ve G-Sync'i aktif olarak kullanıyorum. Windows ilk kurulduktan sonra güncelleştirmeleri yaparken kenidis NVIDIA Denetim Masasını falan kuruyor otomatik olarak aktif ediyor. En azından bende öyle oldu. Ayrıca birkaç defa format attım ve her defasında aynı şekilde oldu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı