AOC 24" C24G1 monitörde çıkan şerit nedir?

Kaijin

Decapat
Selamlar. AOC 24" C24G1 modelli monitörümde oyun oynarken bir anda bu şeritler çıkmaya başladı. Herhangi bir darbe veya ısınma durumu olmamasına rağmen kendi kendine bu çizgilerin çıkmasını sebebini anlamadım. DP kullanıyorum ve HDMI bağlantısıyla denememde de aynı sorun var. 144 Hz'ten 60 Hz'e çektiğimde şeridin belirginliği azalıyor ancak yine de belli belirsiz gözüküyor. İlk iki görsel 144 Hz son görsel 60 Hz'teki durumu. Bu bir ölü piksel midir yoksa başka bir şeyden kaynaklanabilir mi? Monitörü garantiye yollamak benim için son çare malum Online derslerden ötürü bilgisayarımı sürekli kullanmam gerekiyor ve yedek monitörüm de yok. Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-10-05 at 12.03.35 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-05 at 12.03.35 (1).jpeg
    75,6 KB · Görüntüleme: 58
  • WhatsApp Image 2021-10-05 at 12.03.35.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-05 at 12.03.35.jpeg
    33,1 KB · Görüntüleme: 71
  • WhatsApp Image 2021-10-05 at 12.03.36.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-05 at 12.03.36.jpeg
    22,6 KB · Görüntüleme: 63
Ben sadece beyaz renkte gördüm onu da zor gördüm, ihtiyacınız var şu an ilk dönem arasında servise gönderin bence, bu şekilde bir süre idare eder sizi.

Ben sadece beyaz renkte gördüm onu da zor gördüm, ihtiyacınız var şu an ilk dönem arasında servise gönderin bence, bu şekilde bir süre idare eder sizi.

Evet fotoğrafta çok belli olmuyor aslında da aşırı fazla değil ancak artma durumu biraz korkutuyor. Tamir gibi bir konu mümkün mü sizce? Rastgele bir tamirciye götürsem olur mu günübirlik falan?

Evet fotoğrafta çok belli olmuyor aslında da aşırı fazla değil ancak artma durumu biraz korkutuyor. Tamir gibi bir konu mümkün mü sizce? Rastgele bir tamirciye götürsem olur mu günübirlik falan?

Garantisi var ise hallederler onu en kötü panel değişir panel hatasi ise, bazen elektriksel ya da devresel de olabiliyor yani buradan bir şey belli olmaz.
Garantiniz yoksa güvenilir bir yere de yaptırabilirsiniz ama garanti varsa ben sahsen başka yere vermezdim.

Son düzenleme:
Garantisi var ise hallederler onu en kötü panel değişir panel hatasi ise, bazen elektriksel ya da devresel de olabiliyor yani buradan bir şey belli olmaz.
Garantimiz yoksa güvenilir bir yere de yaptırabilirsiniz ama garanti varsa ben sahsen başka yere vermezdim.

Anladım, çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı