AOC 24 C24G1 sıfır monitörde leke görünüyor

Riderman06

Hectopat
Daha dün elime ulaşan AOC 24 C24G1 144Hz 1ms monitör de açıldıktan 20-25 dk sonra şöyle bir leke çıkıyor. Sebebi nedir? Değişime göndermeli miyim?

leke.PNG

İade etme şansın varsa iade edip farklı bir marka/model alınız. Bulutlanma sorunu var, panelin değişmesi gerekiyor. İade etmek en doğru karar olur.

Bu tür şeyleri heyecanla bekliyorsun sonu böyle olunca çok büyük hayal kırıklığı oluyor. Bende de işlemcim bozuk gönderilmiş fakat bozuk olduğu 3 ay sonra kesinleşmişti sonra onu iade edip 2. bir işlemci almıştım onun da pinleri bozuk gelmişti Allah'tan 3.sü bozuk çıkmadı. Teknoloji şans işi biraz ki o şanstan bende yok.

Bu tür şeyleri heyecanla bekliyorsun sonu böyle olunca çok büyük hayal kırıklığı oluyor. Bende de işlemcim bozuk gönderilmiş fakat bozuk olduğu 3 ay sonra kesinleşmişti sonra onu iade edip 2. bir işlemci almıştım onun da pinleri bozuk gelmişti Allah'tan 3.sü bozuk çıkmadı. Teknoloji şans işi biraz ki o şanstan bende yok.
Yıllardır 60 hz deydim ilk defa geçtim 144 e ondan heycan vardı içimde. Gelir gelmez ölü piksel testi falan yaptım sorun yoktu. yarım saat sonra bu leke çıktı bi anda. Saçma bi şekilde hevesim kaçtı. Şans evet yapıcak bişey yok. Büyüme falan yapmıycağından emin olsam böyle de kullanırım.

Geri
Yukarı