AOC 24" G2460VQ6 vs LG 23,8"24MK430 vs SAMSUNG 24" CF396

JonTurk06

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  

Arkadaşlar bu monitörler arasında kararsız kaldım hangisini almalıyım?
AOC monitörü istememin sebebi tepki süreleri.
LG monitör istememin sebebi panel tipi.
Samsung istememin sebebi ise hem VA panel hem de 60-72Hz.

Hepsinde farklı farklı özellikler var, şöyle bir bakınca Samsung'da hepsi var gibi gözüküyor ancak onda da 60-72 Hz ibaresini anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar bu monitörler arasında kararsız kaldım hangisini almalıyım?
AOC monitörü istememin sebebi tepki süreleri.
LG monitör istememin sebebi panel tipi.
Samsung istememin sebebi ise hem VA panel hem de 60-72Hz.

Hepsinde farklı farklı özellikler var, şöyle bir bakınca Samsung'da hepsi var gibi gözüküyor ancak onda da 60-72 Hz ibaresini anlamadım.
FreeSync aktif olunca 72 Hz oluyor diye biliyorum. Ayrıca üçünün de panelleri farklı. Senin amacına bağlı karar verilir bu. Ne yapacaksın bilgisayarla en çok?

FreeSync aktif olunca 72 Hz oluyor diye biliyorum. Ayrıca üçünün de panelleri farklı. Senin amacına bağlı karar verilir bu. Ne yapacaksın bilgisayarla en çok?

Oyun oynayacagım ve oyun için tn panelinde ideal bir panel oldugunu biliyorum ancak insanlar tn ve diger paneller arasındaki farkı öyle bir yazıyorki sanki tn panel alınca görüntü hızlı olacak ama renk kalitesizliginden siyah beyaz görecekmişim gibi geliyor :D

Oyun oynayacagım ve oyun için tn panelinde ideal bir panel oldugunu biliyorum ancak insanlar tn ve diger paneller arasındaki farkı öyle bir yazıyorki sanki tn panel alınca görüntü hızlı olacak ama renk kalitesizliginden siyah beyaz görecekmişim gibi geliyor :D
Profesyonel bir oyuncu değilsen 1ms ile 5ms arasındaki fark seni o kadar etkilemez. Çok abartılıyor bu bence. Ben şahsen VA panel tercih ederdim. Ama tabi her panelin farklı dezavantajları var iyi araştırmak lazım. Bu monitörlere sahip olan arkadaşların gelip yorum atması falan da lazım. Ben de Samsung Curved monitörü almayı planlıyorum baya hoş gözüktü gözüme. Ama 4ms'i GTG normali kaç acaba bunu nereden görebiliyoruz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı