AOC 24G2sp iade etmeye değer mi?

enesaltnel

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dün monitor aldim testlerde bir tek ölü piksel yol, gosting var sanirim(UFO'nun arkasinda yesillik olusuyor). İsik sizmasi yaptim gozle cok belli degil ama kamerada kotu gorunuyor. İade etsem gelen ürün daha saglan gelir mi yoksa bu fiyata bu standartlar normal mi?

IMG20240327222430.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, dün monitor aldim testlerde bir tek ölü piksel yol, gosting var sanirim(UFO'nun arkasinda yesillik olusuyor). İsik sizmasi yaptim gozle cok belli degil ama kamerada kotu gorunuyor. İade etsem gelen ürün daha saglan gelir mi yoksa bu fiyata bu standartlar normal mi?

Eki Görüntüle 2152629

Zaten kamerada çok olur hocam IPS monitörde bu tarz ghosting sorunları normal diye biliyorum. Gözle pek bir sorun yoksa iade etmeye değmez.

Aynı monitörü kullanıyorum, ışık sızması hiç dikkatimi çekmedi. Ghosting konusunda da bence gayet iyi iş çıkarıyor. İade etmek ne kadar mantıklı bilmiyorum ama bu fiyat bandındaki iyi monitörlerden biri bence.

UFO'nun arkasında yeşillik oluşuyorsa overshoot var demektir, bu da 24G2SP'nin stok overdrive ayarında olan bir durum değil. Overdrive ayarını hangi seçeneğe ayarladın?
Overdrive nedir bilmiyorum. Ayarlardan sadece modunu degistirdim srgb film vs yazanlardan standarta almistim sanirim.

Geri
Yukarı