AOC 24G2sp monitör köşesindeki parlaklık nedir?

mutlucano7

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, biraz önce AOC 24G2sp monitörümü teslim alıp kurdum. Ölü piksel testine soktum. Ölü piksel yok o konudan dolayı içim rahatladı ancak karşıdan ve monitörün iç kısmına doğru baktığımda siyah renkte fotoğraftaki gibi parlamalar, beyazda ise çok ama çok ufak gölge gibi kararmalar gördüm.

Fotoğrafı telefondan çektiğim için tüm köşelerinde inanılmaz bir parlama var ama gözle bakıldığında sadece sağ alt köşede ufak bir parlama oluyor. Yani gerçekte fotoğraftaki gibi gözükmüyor. Beyazda ise dediğim gibi kararma yani sanki gölge gibi sağ alt köşede beliriyor.

Köşelerde böyle bir şeyin olması normal midir yoksa panelde mi bir sıkıntı var acaba? Ürünü Amazon'dan aldım şu an stokları bitti yani değişim yapamam ancak iade edebilirim ama başka kullanabileceğim monitörüm yok şu an. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Dosya Ekleri

• Monitör.jpg
    Monitör.jpg
    19,8 KB · Görüntüleme: 20
Siyah renkteki parlamalara ışık sızması denir o normaldir ama beyazdaki kararmayı bilemedim.

Anladım hocam teşekkür ederim. Beyaz renkteki köşedeki gölgelenme bence ekranın köşesinden kaynaklı sanırım köşede ekranın altında siyah bir şeyler var onun yansıması diye düşünüyorum. İade ya da değişime gerek olmadığını düşünüyorum sizin yorumunuza göre.

Anladım hocam teşekkür ederim. Beyaz renkteki köşedeki gölgelenme bence ekranın köşesinden kaynaklı sanırım köşede ekranın altında siyah bir şeyler var onun yansıması diye düşünüyorum. İade ya da değişime gerek olmadığını düşünüyorum sizin yorumunuza göre.
Ha anladım şimdi. Evet onlar dediğiniz gibi, benim monitörüm kavisli mesela yanlardan ekranın üstüne siyah gölge düşüyor ama sağdan bakınca piksellerde siyahlık yok. Sizin piksellerde siyahlık yoksa sadece gölgeyse normaldir. Tam alttan bakarsanız gölgeyi görmezsiniz böylece pikselleri kontrol edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı