AOC 24G2SPU/BK monitörde pikselleşme oluyor

Sedat Atmaca

Zeptopat
Daha fazla  
1 hafta önce yeni bir monitör aldım fakat bir şey fark ettim. 165 Hz oynadığım zaman bazı renklerde pixelleşmeler mevcut. Örnek verecek olursam kırmızı, pembe, bu tarz renklerde çok belli oluyor pixellik. 144Hz'e aldığım zaman ise herhangi bir pikselleşme bulunmuyor bunun sorununu çok araştırdım fakat bulamadım sanki tek bende oluyormuş gibi bilen birisi yardımcı olabilirse sevinirim acaba monitörümde bir sorun mu var markası AOC 24G2SPU/BK.

144.1.jpg165.1.jpg

Son düzenleme:
1 hafta önce yeni bir monitör aldım fakat bir şey fark ettim. 165 Hz oynadığım zaman bazı renklerde pixelleşmeler mevcut. Örnek verecek olursam kırmızı, pembe, bu tarz renklerde çok belli oluyor pixellik. 144Hz'e aldığım zaman ise herhangi bir pikselleşme bulunmuyor bunun sorununu çok araştırdım fakat bulamadım sanki tek bende oluyormuş gibi bilen birisi yardımcı olabilirse sevinirim acaba monitörümde bir sorun mu var markası AOC 24G2SPU/BK.

Eki Görüntüle 1720202Eki Görüntüle 1720203
sanırım bu ışık süzmesi dostum daha karanlık bir ortamda kullanmayı deneyebilirsin ben de aynı modeli satın alacağım

Eki Görüntüle 1720202Eki Görüntüle 1720203

Selam sorunu nasıl çözdünüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam sorunu nasıl çözdünüz?

G MENU

1698788110491.png

İsimli AOC'nin kendi yönetim programını indirip ayar yapmanız gerekmekte fakat HDR ayarını bir kere açtıysanız o profilde yapacağınız tüm ayarlarda pikselleşme ile karşılaşmanız muhtemel o yüzden yeni bir kullanıcı profili ile ayarlarınızı yaparsanız sorun tam anlamıyla da çözülmese de birkaç aylık kullanım sonunda çözülecektir yani hocam kullana kullana ayar yapıyorsunuz sonunda doğru ayarları bulduğunuzda problem kalmıyor

Bahsettiğim problem üstteki konudan bağımsız bu monitörün "oyunlarda cok da kaliteli durmuyor ya sanki" dediğinizde düzeltmek ister iseniz başvurmanız gereken çözüm yolu

Geri
Yukarı