AOC 24G2SPU vs Gigabyte G24F-2

Gigabyte'nin HDMI versiyonu 2.0 iken AOC 1.4 HDMI kullanmak isterseniz bayağı bayağı fark eder.
AOC 165Hz iken Giga 180Hz oluyor. Hızları çözünürlükleri tepki süreleri aynı. İkisi de IPS vs. vs.

Ben Gigabyte olanı alırdım. Hem daha ucuz. AOC'de G-Sync var. Bu belki etken olabilir.
Tepki süreleri vesaire aynı değil. Her ikisi de IPS olması pek bir şey ifade etmiyor. AOC her türden daha güzel bir model.

Gigabyte'nin HDMI versiyonu 2.0 iken AOC 1.4 HDMI kullanmak isterseniz bayağı bayağı fark eder.
AOC 165Hz iken Giga 180Hz oluyor. Hızları çözünürlükleri tepki süreleri aynı. İkisi de IPS vs. vs.

Ben Gigabyte olanı alırdım. Hem daha ucuz. AOC'de G-Sync var. Bu belki etken olabilir.

AOC de Adaptive Sync var. Yani hem G-SYNC hem de FreeSync kullanılabilir.

Manuel OC ile AOC de 180Hz olabilir, Gigabyte tek tık OC ve 15Hz in pek bir olayı yok.

Ben olsam fiyat farkı yoksa AOC alırdım. Renk kalitesi bariz daha iyi ve pivot da var.

AOC de Adaptive Sync var. Yani hem G-Sync hem de FreeSync kullanılabilir.

Manuel OC ile AOC de 180Hz olabilir, Gigabyte tek tık OC ve 15Hz in pek bir olayı yok.

Ben olsam fiyat farkı yoksa AOC alırdım. Renk kalitesi bariz daha iyi ve pivot da var.

600 TL fark bulunmakta.

Tepki süreleri vesaire aynı değil. Her ikisi de IPS olması pek bir şey ifade etmiyor. AOC her türden daha güzel bir model.

Peki ghosting var mı bu modelde.

Her ikisi de 1ms MPRT. Ha diyorsan input lag değerleri çok farklı. Veri sunarsan sevinirim. Öğrenmiş oluruz. Zira onun haricinde tepki anlmaında her şeyleri yazdığı kadarıyla aynı!

AOC de Adaptive Sync var. Yani hem G-Sync hem de FreeSync kullanılabilir.

Farkındayım fakat 360Hz G-Sync monitörde G-Sync açmıyorum ben. FreeSync zaten destekliyor açmak istersede. 600 TL için ben G-Sync'ye para vermem.

Denediniz mi bilmiyorum fakat denemediyseniz her zaman tek tık olmuyor. 240Hz XG258Q monitörü kullandığım zamanlar 245Hz bile yapamamıştım. Her panel OC'ye açık olmuyor.

Teknik veriye bakıp karşılaştırma yaptım renk konusunda haklı olabilirsiniz. Pivot'da duruma göre kullanışlı olabiliyor.

Farkındayım fakat 360Hz G-Sync monitörde G-Sync açmıyorum ben. FreeSync zaten destekliyor açmak istersede. 600 TL için ben G-SYNC'ye para vermem.

Denediniz mi bilmiyorum fakat denemediyseniz her zaman tek tık olmuyor. 240Hz XG258Q monitörü kullandığım zamanlar 245Hz bile yapamamıştım. Her panel OC'ye açık olmuyor.

Teknik veriye bakıp karşılaştırma yaptım renk konusunda haklı olabilirsiniz. Pivot'da duruma göre kullanışlı olabiliyor.

G24F2 de de G-SYNC açılabiliyor. Ben AOC de FreeSync yok diyorsunuz sandım.
FreeSync üzerinden G-SYNC açılabiliyor. Yani FreeSync varsa G-SYNC de var demektir.

Evet her panel OC'a müsait değil. Kolay bir şey de değil OC yapmak. Ancak dediğim gibi 15Hz için değmez.

Zamanında şöyle bir konu açmıştım bende. Renk kalitesi ve MS değeri hakkında bilgiler var konuda:

Sonuç olarak aslında bende G24F2 alırdım. Çünkü fiyat farkı biraz fazla ve değer mi? tartışılır. Konu sahibi kendisi karar verebilir.

G24F2 de de G-Sync açılabiliyor. Ben AOC de FreeSync yok diyorsunuz sandım.
FreeSync üzerinden G-Sync açılabiliyor. Yani FreeSync varsa G-Sync de var demektir.

Her şeyi çok güzel açıklamışsınız fakat şuraya değinmek istedim. Bilgi hatası olmasın ileride okuyanlar için vs. Bu bilgi tamamen yanlış. Öyle ki G-Sync 2'ye ayrılıyor.
İlki G-Sync Ultimate (HDR desteklisi) ve G-Sync diye geçiyor. Monitör içine bir çip takılarak üretiliyorlar. Uzun süre boyunca sadece çip varsa G-Sync vardı.
İkincisi G-Sync Compatible. Bu ise NVIDIA güncellemelerle bazı FreeSync olan monitörlere G-Sync açma olanağı verdi.
İkinci seçenek açıldığında ciddi input lag oluştuğu söyleniyor.

Yani Yani FreeSync varsa G-Sync de var demektir. Bazı FreeSync Monitörlerde G-Sync açılabilir. Bakınız: NVIDIA G-Sync Destekli Modeller:

Evet her panel OC'a müsait değil. Kolay bir şey de değil OC yapmak. Ancak dediğim gibi 15Hz için değmez.

Orijinal olarak galiba monitör menüsünden tek tıkla o moda geçiliyor. Ya da direkt gözüküyordur 180Hz bilmiyorum. Olması bence 600TL ucuzken ciddi bir +

Fakat renk de ciddi bir konu dediklerinize katılıyorum. Attığınız içerik de gayet güzel hazırlanmış teşekkür ederim. Karar @Xecition18 arkadaşımızın :D

Her şeyi çok güzel açıklamışsınız fakat şuraya değinmek istedim. Bilgi hatası olmasın ileride okuyanlar için vs. bu bilgi tamamen yanlış. Öyle ki G-Sync 2'ye ayrılıyor.
İlki G-Sync Ultimate (HDR desteklisi) ve G-Sync diye geçiyor. Monitör içine bir çip takılarak üretiliyorlar. Uzun süre boyunca sadece çip varsa G-Sync vardı.
İkincisi G-Sync compatible. Bu ise NVIDIA güncellemelerle bazı FreeSync olan monitörlere G-Sync açma olanağı verdi.
İkinci seçenek açıldığında ciddi input lag oluştuğu söyleniyor.

Yani yani FreeSync varsa G-Sync de var demektir. bazı FreeSync monitörlerde G-Sync açılabilir. Bakınız: NVIDIA G-Sync destekli modeller:

Orijinal olarak galiba monitör menüsünden tek tıkla o moda geçiliyor. Ya da direkt gözüküyordur 180Hz bilmiyorum. Olması bence 600TL ucuzken ciddi bir +

Fakat renk de ciddi bir konu dediklerinize katılıyorum. Attığınız içerik de gayet güzel hazırlanmış teşekkür ederim. Karar @Xecition18 arkadaşımızın :D

Hocam aralarında çok bir renk farkı yok sanırım ama bilmiyorum karar vereceğim ona göre alacağım.

Geri
Yukarı