AOC 24G2su alınır mı?

Bütçe
3500 TL
Kronik sorun diye iddia edilenler aslında kronik olmuyor. Öyle olması için hemen her üründe aynı sorunun görülmesi lazım.

Örneğin, sizin paylaştığınız modelin IPS panelli 144 Hz olanını(24G2U) iki yıldan fazla kullandıktan sonra kanser gibi yayılan çizgilenme sorunu ortaya çıktı. Sonrasında öldü. Forumda bir başka kişi daha benzer sorunu yaşıyor. Yabancı forumlarda da karşılaştım. Ancak hala çoğunlukta bir şikayet yok.

Sizdeki VA panelli ve 165Hz olanı. Yeni sayılabilecek bir model. Henüz bir şey duymadım. VA panel olduğu için kronik olarak belki ghosting olur. Onu da zaten aldıktan sonra test edip görür, gerekirse iade edersiniz.
Bu kullanıcı dönütleri elbette önemli ama teknolojik cihazlarda ben şunu fark ettim eğer elektrik tesisatı sorunlu değilse ve taşımada sorun çıkmadıysa genellikle ürünlerdeki arıza çok kişiye hitap ettiği için biraz tesadüfi oluyor. Hal böyle olunca da internette dolaşırken düzgün bir ürün bulmak imkansızlaşıyor. Yani x ürününden hiç şikayet yok diye bir şey şahsen duymadım ki ne zaman ürün alsam bu yüzden de bir türlü karar veremem. En son ya gidip bakarım ya risk alırım.

Profesyonel bir FPS oyuncusu değilim. Ama Tom Clancy's Rainbow Six: Siege ve Valorant da oynarım yine. Hikayeli oyun da oynuyorum ayrıyeten.
Eğer yarı profesyonel veya üzeri hedefiniz yoksa IPS model tavsiye ederim. Hatta renk kapsamı yüksek olan bir model daha iyi olur. Örneğin; AOC 24G2U, MSI Optix G241, Viewsonic XG2405-2. Hikayeli oyunlarda, videolarda falan çok iyi oluyorlar gerçekten. Görüntü kalitesi çok keyif veriyor. Hatta bozulan AOC 24G2U monitörden daha düşük sRGB kapsamına sahip(%123 -> %99) yine IPS olan LG 27GL63T-B modele geçiş yaptım. Arada hissedilir fark vardı. Bu yüzden size de böyle bir IPS panelli monitör öneririm.

Ben grafiklerin ön plana çıktığı oyunlar oynarım. Rekabetçi olarak CS:GO(genellikle LEM grubu) oynarım ve hem AOC 24G2U hem de şimdiki LG 27GL63T-B modelin yeterli olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı