AOC 24G2SU monitörde oluşan görüntü bozukluğu

• Konuyu başlatan Froda
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 463
Hayır arkadaşlar yazıların 2'şer 3 tane olmasının sebebi benim scrol tuşuyla hızlı bir şekilde yukarı aşağı yaparak oluşan sol taraftaki sarımtrak ve siyah kareleri göstermek içinde yaziların 2'şer 3 tane olmasinın sebebi scrol tuşuyla bölümleri hızlıca yukarı aşağı yapmamdan kaynaklanıyor ben sol tarafta oluşam sarımtraklığın ve siyah karelerin neden oluştuğu sormuştum paylaştığım fotoğraf çektiğim bir videodan screnshot scrol tuşunu hızlı bir şekilde yukari aşağı yaptığımda ekranımın sol tarafında resimde de görüldüğü üzere şekiller çıkıyor ben bunu anlatmak istemiştim.

Hocam ghosting zaten hareket ettirince çıkan bir şey durduk yere değil.

@Sad Frog afedersiniz hocam ama meraktan soruyorum siz hangi monitörü kullanmaktaydınız hocam?

Hayır arkadaşlar yazıların 2 şer 3 tane olmasının sebebi benim scrol tuşuyla hızlı bir şekilde yukarı aşağı yaparak oluşan sol taraftaki sarımtrak ve siyah kareleri göstermek içinde yaziların 2 şer 3 tane olmasinın sebebi scrol tuşuyla bölümleri hızlıca yukarı aşağı yapmamdan kaynaklanıyor ben sol tarafta oluşam sarımtraklığın ve siyah karelerin neden oluştuğu sormuştum paylaştığım fotoğraf çektiğim bir videodan screnshot scrol tuşunu hızlı bir şekilde yukari aşağı yaptığımda ekranımın sol tarafında resimdede görüldüğü üzere şekiller çıkıyor ben bunu anlatmak istemiştim
yazıların o şekilde olmasının sebebi scrolla hızlı bir sekilde yukari aşağı yapmam ekranımın sol tarafında oluşan siyah kareler ve sarımtraklıklar sadece scrol tuşumu hızlıca yukarı aşağı yaparken oluşuyor bende bunu anlatabilmek için böyle bir sey yaparak fotoğraf attım.

yazıların o şekilde olmasının sebebi scrolla hızlı bir sekilde yukari aşağı yapmam ekranımın sol tarafında oluşan siyah kareler ve sarımtraklıklar sadece scrol tuşumu hızlıca yukarı aşağı yaparken oluşuyor bende bunu anlatabilmek için böyle bir sey yaparak fotoğraf attım.
TestUFO: Ghosting buna bakın burada bir bozukluk var mı önemli olan bu.Sonucu bana da paylaşırsanız iyi olur.

Hocam sen kısaca ekranın sol tarafında oluşan sarımtraklık ve siyah karelerin ghostingten kaynaklandığını mı söyliyorsun.

Oraya dikkat etmedim. Panel arızasına benziyor garantiye götürmenizde fayda var. Orayı arka plan sanıyorum ben hocam siz söyleyince anladım.

Oraya dikkat etmedim. Panel arızasına benziyor garantiye götürmenizde fayda var.Orayı arka plan sanıyorum ben hocam.
ben orayı anlatmaya çalışmıştım yanlışlık olmuş ghostingi biliyorum nasıl olduğunu ve testlerde sorun yok gösteriyo ama netflixte bölümler arasında scrol tuşumu hızlı bir şekilde yukari asağı yaptığımda ekranımın sol tarafında sarımtrak renkler ve siyah kareler oluşuyor anlık olduğu için video cekmistim ama video foruma paylaşamadığım için videodan denk geldiği kısmı durdurup ss almak zorunsa kaldım ve sorunun neyden kaynaklandığını sormuştum

ben orayı anlatmaya çalışmıştım yanlışlık olmuş ghostingi biliyorum nasıl olduğunu ve testlerde sorun yok gösteriyo ama netflixte bölümler arasında scrol tuşumu hızlı bir şekilde yukari asağı yaptığımda ekranımın sol tarafında sarımtrak renkler ve siyah kareler oluşuyor anlık olduğu için video cekmistim ama video foruma paylaşamadığım için videodan denk geldiği kısmı durdurup ss almak zorunsa kaldım ve sorunun neyden kaynaklandığını sormuştum
konu hakkında fikri olan var mı ?

@Saint Lucia

Hocam ghosting zaten hareket ettirince çıkan bir şey durduk yere değil.

@Sad Frog afedersiniz hocam ama meraktan soruyorum siz hangi monitörü kullanmaktaydınız hocam?

XG2405-2'yi kullanıyorum.

Eğer eski bir kablo varsa onu değiştirmeyi deneyin. Onun dışında bu sorun hakkında pek bilgim yok.

@Froda Siyah kutucuklar oluşmuş. Buna ekran kartı, kablo ve monitör neden olur?
Anlattığına göre her zaman yapıyor bunu.
Mantıken görüntü ekran kartından alınır. Kablo ile aktarılır ve monitör ile izlenir.
Tavsiyem monitörü farklı bir sistemde farklı bir kablo ile deneyin.
Çünkü AOC'ya da aldığın yere sorsan bile, mağazaya getirin diyecek. Emin olmak lazım.

Geri
Yukarı