AOC 24G2U 144 Hz 1080P nasıldır?

Merhaba, başlıkta belirttiğim monitörün siparişini verdim. 1300TL gibi bir rakama. Monitörü daha önce kullanmış birisi var mı acaba? Hakkında yorum yapabilecek veya onu değil de bunu alsaydın diyebileceğiniz bir monitör var mı? Bütçe en fazla 1300.

Tam iki indirimin arasında almışsın be. Geçen cuma 1000 TL'ye kapıştı millet bu monitörü. Büyük ihtimalle bu hafta da Black Friday indirimleri ile fiyatı düşer. Arkadaşım da aldı geçen hafta. IPS panel ve 144hz olması çok iyi. Hele de bu fiyata. Fakat arkadaşa gelen monitörün ekranında ışık sızması biraz fazla. Ekranın sol köşesinde baya sarılık var. Bir de power kablosu bozuk çıkmış sanırım. Az bir şey oynatınca görüntü gidiyor demişti. Farklı kabloyla dene dedim, denedi ve sorun olmadığını söyledi. Kablo da bozuk çıktı anlayacağın. Dün değişim talebi oluşturdu. Monitörü sevdiği için farklı model istemiyor. İade değil de değişim istedi. Bugün yolladı monitörü de. İtopya biraz uğraştıracak gibi ama bakalım, umarım sorun çıkarmazlar.

Bu modele özgü değil bu arada, bir çok monitörde (özellikle IPS ekransa) bu tip hatalar oluyor maalesef. Işık sızması, ölü piksel falan... Umarım sana gelecek modelde sıkıntı falan olmaz da uğraşmak zorunda kalmazsın. Ben de 5 ay önce Viewsonic VX2458 almıştım ve onda da 1-2 tane ölü piksel ve ışık sızması çıktı. Uğraşmak istemediğimden iade veya değişim istemedim umarım gittikçe ilerleyen/yayılan bir sorun değildir. Alıştım artık gözüme çarpmıyor. Sadece siyah görüntüde belli oluyor zaten ışık sızması.

Hocam yine indirime girecek diyorlar, 999 TL olacak inerse.

Hocam 23.8 mi 24 mü?
Monitör 23.8 ama 24 olarak satılıyor sitesinde 23.8 yazıyor zaten 0.2 olan farkı kimsenin anlaması mümkün değil. 24G2U/BK | AOC Monitors
Tam iki indirimin arasında almışsın be. Geçen cuma 1000 TL'ye kapıştı millet bu monitörü. Büyük ihtimalle bu hafta da Black Friday indirimleri ile fiyatı düşer. Arkadaşım da aldı geçen hafta. IPS panel ve 144hz olması çok iyi. Hele de bu fiyata. Fakat arkadaşa gelen monitörün ekranında ışık sızması biraz fazla. Ekranın sol köşesinde baya sarılık var. Bir de power kablosu bozuk çıkmış sanırım. Az bir şey oynatınca görüntü gidiyor demişti. Farklı kabloyla dene dedim, denedi ve sorun olmadığını söyledi. Kablo da bozuk çıktı anlayacağın. Dün değişim talebi oluşturdu. Monitörü sevdiği için farklı model istemiyor. İade değil de değişim istedi. Bugün yolladı monitörü de. İtopya biraz uğraştıracak gibi ama bakalım, umarım sorun çıkarmazlar.

Bu modele özgü değil bu arada, bir çok monitörde (özellikle IPS ekransa) bu tip hatalar oluyor maalesef. Işık sızması, ölü piksel falan... Umarım sana gelecek modelde sıkıntı falan olmaz da uğraşmak zorunda kalmazsın. Ben de 5 ay önce Viewsonic VX2458 almıştım ve onda da 1-2 tane ölü piksel ve ışık sızması çıktı. Uğraşmak istemediğimden iade veya değişim istemedim umarım gittikçe ilerleyen/yayılan bir sorun değildir. Alıştım artık gözüme çarpmıyor. Sadece siyah görüntüde belli oluyor zaten ışık sızması.
Işık sızması ile IPS Glow u karıştırıyorlar ben yabancı sitelerde de bu monitörün incelemelerinde genel olarak IPS Glow olduğunu okudum. Kiminde yok kiminde çok az mevcut ama ışık sızması olarak bahsetmiyor kimse eğer ekrana farklı açılardan baktığınızda parlama görmüyorsanız bu IPS Glow dur buda IPS panele sahip bir çok monitörde görülen bir şey, zaten sorun teşkil eden bir durum değil.

Son düzenleme:
Hocam yine indirime girecek diyorlar, 999 TL olacak inerse.

Hocam 23.8 mi 24 mü?
Forum'da yeniyim yazım yalnışından ötürü ceza almıştım, bu yüzden yazamadım kusura bakmayın. İndirime gireceği kesin mi? İptal edeceğim girecekse, 23.8 inc yazıyor detaylarda fakat ürün kodu 24 olarak geçiyor

Uzun bilgilendirme mesajınız için teşekkür ederim. İptal ediyorum ben de siparişi indirimş bekleyeceğim dediğinize göre kronik rahatsızlıklardan başka cihazın bir sıkıntısı yok ölü pixel, ışık sızması Vs. Tüm cihazlarda olabiliyor aynı monitörde ısrarcı kalmamı sağladığınız için teşekkürler.
Bu fiyat aralığında alabileceğin en iyi monitörlerden biri.
Tavsiyeniz üzerine almıştım tekrardan çok teşekkür ederim herkes üzmeyeceğini söylüyor.
Dahili sesi hariç MÜKEMMEL bir monitör 16 gündür elimde iş yerimdeki monitöre bakınca gözüm bozuluyor o derece alıştım renklerine, netliğine. IPS panel dışında başka panel alırsam birdaha cebim kurusun.
Ses sistemim dahiliyi kullanmayacağım, onun dışında üzmez umarım

Işık sızması olayını bende çok duyuyorum. Ancak en önemlisi ölü pixel olmaması. Çünkü giderek artabiliyor ve ölü pixel gerçekten can sıkıcı bir durum. Sonuçta elektronik böyle hataların olması da muhtemel. Önemli olan bir ürünü aldığımız zaman ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz yada bu sorunları aldıktan hemen sonra nasıl test ederiz ? Bilinçli tüketiciler olarak bunları yapmakta fayda var. ''Ucuz etin yahnisi yavan olur'' gibi değerlendirmemek gerek. Öyle değerlendiriyorsunuz diye birşey ima etmiyorum bu arada yanlış anlamayın hepimiz adına söylüyorum :) Ürünü aldığımızda iyi bir piyasa araştırması yaparsak sadece fiyat bandında değil aynı zamanda memnuniyet bandında da bizim için gerçekten sonuçları güzel olabiliyor. İyi forumlar :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı