AOC 24G2U/BK vs LG 24GN650-B

Dreamy Bull

Hectopat
Makaleler
1
Evet arkadaşlar 2 monitörde çok iyi fakat hangisinin daha iyi olduğuna hala karar veremedim. Anlayanlar yardımcı olursa sevinirim.

Her iki monitörü kullandım. AOC daha canlı ve yoğun renkleri var, aynı fiyatta olunca AOC daha alınası. Burada herkes kağıt üstünde ki verilere göre konuşup LG diyebilir. Kağıt üstünde ki verilerle her iki monitörü önümde gördüğümde yaşadığım şoku ben biliyorum. 🙂

Benim yazdıklarımı burada resimleriyle beraber incelenebilir, 14. sayfadan başlıyor.

Son düzenleme:
Her iki monitörü kullandım. AOC daha canlı ve yoğun renkleri var, aynı fiyatta olunca AOC daha alınası. Burada herkes kağıt üstünde ki verilere göre konuşup LG diyebilir. Kağıt üstünde ki verilerle her iki monitörü önümde gördüğümde yaşadığım şoku ben biliyorum. 🙂

Üstüne kutu içeriğinden DP kablosu ile geliyor (bence çok önemli faktör) AOC bu bütçede rakibi yok bence.

AOC’nin bu modelini kullanıyorum 75 hz olan modelini. Çok iyi bir monitör hoparlörü mevcut, arkada USB mevcut, hızlı şarj. Telefonu oradan şarj ediyorum ben PC’de otururken. Ama LG de TV, ekran konusun da iyi bir firma.

DP kablosu iki modelde de mevcut, LG'de HDMI kablosu çıkmıyor. @Saykoraz
AOC rakibi konusunda gelecek olursak, bir tek XG2405 modelinin performansını bilmiyorum onun haricinde ki benzer ürünlere göre AOC önde görünüyor evet.

24G2U, XG2405'ten de önde bir monitör.

Doğrudur, dediğim gibi çok fazla bilgim olmayan bir model, kutu içeriği daha zayıf ve sanırım 1ms açıldığından parlaklık düşüyormuş öyle okumuştum ne kadar doğru bilemem. İnsan gözüyle görmedikçe fabrika verilerine artık inanmıyorum LG güzel bir ders oldu benim için. Aynı anda herkesin iki monitörü karşılaştırma imkanı olmuyor benim öyle bir şansım olduğu için yazmıştım buraya zamanında umarım faydasını görmüşlerdir, inceleme videolarında da özellikle aynı segment ürünleri yan yana koyulup incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama kolay kolay bunu yapacak biri yoktur. Malum her ürünün kendi artı ve eksileri söyleniyor, her ikisi beyazlarda kötü olabilir ama hangisi daha kötü, bu şekilde ayrı incelenince rakibine kıyasla hangisi daha iyi kestiremiyoruz. 🙂

Herkes teknik veriler üzerinden gitmiş performans değerlendirmiş kimse monitörlerde ki hatalardan bahsetmemiş monitör alacağın zaman git mağazaya koysunlar önüne her yerini incele panel kayması, çerçeve bozukluğu o kadar çok simetrik hatalar var ki sanki defolu mal satıyorlar alacağım 10 çeşit monitörü gidip görünce direk vazgeçmiştim en sonda hatasız bir tek bunu buldum oda AOC24G2U.

Geri
Yukarı