AOC 24G2U/BK vs LG 24GN650-B

Kesinlikle AOC @Kaslan 'n incelemesini okudum ve LG markası gözümde bir anda küçüldü, özellikle bu fiyat bandında XG2405 bile 24G2U'a yetişemiyor. Elbette fiyatlar her gün artıyor ve bugün 1400 türk lirasına teşhir ürünleri yayınlanmaya başladı. Alacağınız ürünün sıfır olduğuna çok dikkat edin. Ölü piksel konusunda en kaliteli monitörler bile bu durumda çaresiz, biraz şans işi.

24G2U LG'den bir tık daha iyiydi ta ki AOC ocak ayından sonra panelini değiştirene kadar. Bu yüzden son zamanlarda AOC 24G2U'da ölü piksel sorunları çıkmaya başladı.
Benim tercihim LG'den yana olurdu.

@AlgoritMa kasım gibi yapıldı bu durum, konudan haberim var. Hala piyasadaki 10 ürünün 7'si eski panel. Ülkemize çoğu zaman geç gelir ürünler, bu durumu kontrol etmek basit, güç kablosunu takarken menü tuşuna basılı tutup, panel numarasından anlaşılır, içine yatmazsa iade eder. Ölü piksel durumu bununla kesinlikle alakalı değil, bu seri daha ilk çıktığı günden beri kaç insan sorun yaşadı kaç insan memnun kaldı. Tüm markaların kullandığı panellerde ölü piksel çıkabiliyor.

@AlgoritMa kasım gibi yapıldı bu durum, konudan haberim var. Hala piyasadaki 10 ürünün 7'si eski panel. Ülkemize çoğu zaman geç gelir ürünler, bu durumu kontrol etmek basit, güç kablosunu takarken menü tuşuna basılı tutup, panel numarasından anlaşılır, içine yatmazsa iade eder. Ölü piksel durumu bununla kesinlikle alakalı değil, bu seri daha ilk çıktığı günden beri kaç insan sorun yaşadı kaç insan memnun kaldı. Tüm markaların kullandığı panellerde ölü piksel çıkabiliyor.
Ne gibi eksisi var yeni panellerin?

Ne gibi eksisi var yeni panellerin?
Parlaklık ve kontrast daha düşük. En büyük farkları bu.
Eski panelde fabrika verisinin çok daha üstünde parlaklı ve kontrast değeri vardı.
Ölçümlerde 350 nit parlaklık 1500 kontrast çıkıyordu, yeni paneldeki değerler fabrika verisinde artık.

AOC’nin bu modelini kullanıyorum 75 hz olan modelini. Çok iyi bir monitör hoparlörü mevcut, arkada USB mevcut, hızlı şarj. Telefonu oradan şarj ediyorum ben PC’de otururken. Ama LG de TV, ekran konusun da iyi bir firma.
hocam 144hz olan ve 75 hz olan arasında ciddi bir panel farkı var mı? 2.monitör olarak sadece yazılım ve surfing için kullanacağım.75 hz olan modelde de pivot olma özelliği var o yüzden 800TL fark var aralarında bu farka değer mi ne diyorsunuz?

hocam 144hz olan ve 75 hz olan arasında ciddi bir panel farkı var mı? 2.monitör olarak sadece yazılım ve surfing için kullanacağım.75 hz olan modelde de pivot olma özelliği var o yüzden 800TL fark var aralarında bu farka değer mi ne diyorsunuz?

144 kullanmadım, kullanmıyorum hocam. Bilgim yok maalesef. 75 olanını kullanıyorum ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı