AOC 24G2U DisplayPort ile görüntü vermiyor

afacanati

Hectopat
Perşembe günü monitörümün ekranının kırılması üzerine AOC 24G2U sipariş etmiştim. Bugün geldi, kurulumunu yaptım. Her şey güzel gidiyordu ta ki DisplayPort kablosunu bilgisayarıma bağlayıp monitörü açana kadar. Ekran kartım 1050 Ti ve no signal diyor. Sebebi ne olabilir? HDMI ile görüntü alabiliyorum.

Display Port'u sağlam oturttur temassızlık oluyor.

Şimdi fark ettim kasamın tasarımı dolayısıyla kablo sığmıyor kalınlığından dolayı çerçeveye takılıyor ve girmiyor tamamen demin bir süre açabildim sonra gitti. Bunun bir çözümü var mı? Dış kaplaması daha ince bir kablo falan olabilir mi?

Son düzenleme:
Şimdi fark ettim kasamın tasarımı dolayısıyla kablo sığmıyor kalınlığından dolayı çerçeveye takılıyor ve girmiyor tamamen demin bir süre açabildim sonra gitti. Bunun bir çözümü var mı? Dış kaplaması daha ince bir kablo falan olabilir mi?

Öyle bir durum olmaması lazım, ekran kartını yanlış mı yerleştirdin? Kasanın arkasında ki plaketi çıkar, öyle bir sorun yaşamıyor olman gerek.

Öyle bir durum olmaması lazım, ekran kartını yanlış mı yerleştirdin? Kasanın arkasında ki plaketi çıkar, öyle bir sorun yaşamıyor olman gerek.
Montajı Vatan'da yaptırmıştık ben yapmadım. Yanlış yere yerleştirilmiş gibi durmuyor bilmiyorum belki biraz fazla yukarı oturmuştur. HDMI'la sorunsuz kullanıyorum DP'un ayrı bir avantajı var mı? Yoksa böyle devam edebilirim sorun olmaz bana.

Geri
Yukarı