AOC 24G2U kulaklık çıkışından ses gelmiyor

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
AOC 24G2U monitörümün yeşil girişine kulaklığımı taktım. Ses gelmiyor. DP kablosu ile kullanıyorum. Ne yapmam gerek çalışması için? İlk defa kullanıyorum.

Aynı monitör bende var. O çıkışın ses vermesi için DP veya HDMI ile bağlanması lazım.

İkinci olarak, monitör menüsünde ses kısık ise açılmalı.

Üçüncü olarak ekran kartı sürücüleri tam yüklenmiş olmalı. Ses, ekran kartı üzerinden alınacağı için onun da ayrı olarak ses sürücü yüklenmiş olmalı.

Son olarak ses ayarlarında "çıkış" aygıtı olarak kasanın arkasındaki stereo çıkış değil, monitör seçilmeli.

Not: Kulaklık türü ve kullanım amacı nedir bilmiyorum ama eğer anakartının kaliteli ve gaming kategorisinde ise kulaklığı kasa üzerine takarak kullanmayı şiddetle tavsiye ederim. Hem müzik dinlerken hem de oyunda ses kasarken çok ciddi kalite farkı gördüm.
Bir diğer seçenek ise, aux kablosu ile kasa ses çıkışını alıp monitördeki siyah renkli line in jakına bağlamak. Bu durumda ses için ayrı ayar gerekli değil.

Son düzenleme:
Driverleri kurdun mu?
Hangi driver?
Ses aygıtlarından Display Port olanı seçtin mi?
Monitörü seçiyorum ama monitörün kendi hoparlörünü kullanıyor.
Aynı monitör bende var. O çıkışın ses vermesi için DP veya HDMI ile bağlanması lazım.

İkinci olarak, monitör menüsünde ses kısık ise açılmalı.

Üçüncü olarak ekran kartı sürücüleri tam yüklenmiş olmalı. Ses, ekran kartı üzerinden alınacağı için onun da ayrı olarak ses sürücü yüklenmiş olmalı.

Son olarak ses ayarlarında "çıkış" aygıtı olarak kasanın arkasındaki stereo çıkış değil, monitör seçilmeli.

Not: Kulaklık türü ve kullanım amacı nedir bilmiyorum ama eğer anakartının kaliteli ve gaming kategorisinde ise kulaklığı kasa üzerine takarak kullanmayı şiddetle tavsiye ederim. Hem müzik dinlerken hem de oyunda ses kasarken çok ciddi kalite farkı gördüm.
Bir diğer seçenek ise, aux kablosu ile kasa ses çıkışını alıp monitördeki siyah renkli line in jakına bağlamak. Bu durumda ses için ayrı ayar gerekli değil.
Sırasıyla gösterir misiniz? Pek anlayamadım.

Eğer bahsettiğiniz gibi monitör hoparlöründen ses geliyorsa ve kulaklığı monitörde bulunan ses çıkış yerine taktığınız halde ses kulaklığa iletilmiyorsa monitörün kendi ayarlarıyla alakalı bir durum olabilir. Monitörün ayarlar menüsünde ses çıkış yuvası devre dışı olabilir.

Önceden yine konu açmıştım ve bazı şeyler söylenmişti. Onları yaptım ve resimleri atıyorum fakat yine işe yaramıyor. Radeon sürümü 20.11.2. Monitör driveri güncel. Ses driverleri güncel. Sağ alttaki hoparlör simgesinden monitöre geçiyorum ama hala monitörden ses geliyor. Kulaklıktan gelmiyor. Ayrıca monitörün driverindeki ses düzeyi de ileri götürülmüyor. 0'da kalıyor. USB 3.0 printer kablosu ile monitör bilgisayar ile bağlı.

Screenshot_1.png

Geri
Yukarı