AOC 24G2U Ölü piksel

canchad

Hectopat
AOC 24g2U 24" monitörüm bugün geldi. Ekranın en sağ kısmında 2 tane ölü piksel var. Çok yaklaşınca görünüyor beyaz ekranda ama normal uzaklıktan bakıldığında görünmüyor bile. Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ölü pikselin çoğalmasıyla ilgi modele göre değişiyormuş. AOC'nin bu modelinde durum nasıl bilgili tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Çok olarak bilgili değilim fakat ortaya koyarak konuşacak olursak.

Ölü pikseller zamanla birikip beyaz bir alan açıyor ve bu alan büyüdükçe ekranınızda sorun yaratıyor eğer şansınız varsa monitörünüzü değiştirmenizi tavsiye ederim

Kullanmış olduğum ve tavsiye ettiğim monitörün linki ; Bağlantı

AOC 24g2U 24" monitörüm bugün geldi. Ekranın en sağ kısmında 2 tane ölü piksel var. Çok yaklaşınca görünüyor beyaz ekranda ama normal uzaklıktan bakıldığında görünmüyor bile. Bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ölü pikselin çoğalmasıyla ilgi modele göre değişiyormuş. AOC'nin bu modelinde durum nasıl bilgili tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
Monitörü nereden aldın acaba ?

Aynı monitörün 27G2U olan modelini satın aldım, 1 haftadır sorunsuz kullanmaktaydım. Dün gece 1 tane kırmızı ölü piksel oluştuğunu fark ettim. Beyaz ekranda belli oluyor, siyah olanda belli olmuyor.
İncehesap üzerinden satın almıştım, 1 hafta olduğu için iade talebi oluşturdum. Bakalım ne kadar yardımcı olacaklar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörü nereden aldın acaba ?
Teknobiyotik den
Şuradaki tüm testleri yapıp sonucu söyler misin?
testi yaptım. dediğim yerden başka ölü piksel yok. her renkte o kısımda küçük gri nokta gözüküyor sanırım 2 tane var
Aynı monitörün 27g2u olan modelini satın aldım , 1 haftadır sorunsuz kullanmaktaydım . Dün gece 1 tane kırmızı ölü piksel oluştuğunu fark ettim . Beyaz ekranda belli oluyor , siyah olanda belli olmuyor .
incehesap üzerinden satın almıştım ,1 hafta olduğu için iade talebi oluşturdum . Bakalım ne kadar yardımcı olacaklar :)
hocam araştırmalarıma göre ölü pikseller sadece siyah oluyormuş. kırmızı mavi yeşil ise sıkışmı pikselmiş ve düzelebiliyormuş kullandıkça. JScreenFix - Pixel Repair şu linke bakabilirsin belki olur

Son düzenleme:
Teknobiyotik den

testi yaptım. dediğim yerden başka ölü piksel yok. her renkte o kısımda küçük gri nokta gözüküyor sanırım 2 tane var

hocam araştırmalarıma göre ölü pikseller sadece siyah oluyormuş. kırmızı mavi yeşil ise sıkışmı pikselmiş ve düzelebiliyormuş kullandıkça. JScreenFix - Pixel Repair şu linke bakabilirsin belki olur

yaklaşık 15 dk boyunca denedim ama maalesef düzelmedi :/

qp bilişimden satın aldım bende ölü piksel vardı firmaya bildirip bugün geri yolladım.Satın almadan öncede sormuştum firmaya tavrınız nasıl olur diye değiştiririz demişlerdi.Değiştireceklerini söylediler monitörü yenisinide ölü piksel varmı diye bakıp yollarmısınız dedim onu da kabul ettiler beklemedeyim.

Geri
Yukarı