AOC 24G2U5 monitörde karıncalanma

zweigo

Hectopat
AOC 24G2U5 monitörünü aldım İtopya'dan yaklaşık 5 gün önce. Monitöre biraz yakından bakınca anında karıncalanmaları görebiliyorsunuz. Belki de dalganma deniyor bunlara bilmiyorum. Ekran kartım 550 Ti o yüzdendir belki diye düşünüyordum ama sorum sanırım daha farklı. Yardımlarınızı bekliyorum.

WhatsApp Image 2020-03-27 at 19.15.50.jpeg

Fotoğraf koyun tam boy 2MB'dan büyük olmasın...

75 hz olan model o sanırım. Bende 144 Hz olanı var, monitörü ilk taktığımda 60 Hz gözüküyordu ve yukarıdan aşağıya yatay çizgiler iniyordu. Karıncalanma gibi mi bilemiyorum ama bariz yatay çizgiler vardı. 144 Hz'e alınca çok çok azaldı, nadir olarak gri arkaplanlarda görülebiliyor dikkatli bakınca.

Tazeleme hızı 60 Hz'de ise 75 Hz yapmayı deneyin, tekrar bakın. Ama 60 Hz'de bariz yatay çizgi durumu var ben de anlamadım, forumda da çıktı bu aralar bu konu.

Hatta monitörün yanında gelen DisplayPort kablosu ile ilgili bir sıkıntı mı var deyip Paugge V1.4 DP kablo aldım ama belki görüntü kalitesi biraz daha iyi olsa da o sorun hala mevcut.

75 hz olan model o sanırım. Bende 144 Hz olanı var, monitörü ilk taktığımda 60 Hz gözüküyordu ve yukarıdan aşağıya yatay çizgiler iniyordu. Karıncalanma gibi mi bilemiyorum ama bariz yatay çizgiler vardı. 144 Hz'e alınca çok çok azaldı, nadir olarak gri arkaplanlarda görülebiliyor dikkatli bakınca.

Tazeleme hızı 60 Hz'de ise 75 Hz yapmayı deneyin, tekrar bakın. Ama 60 Hz'de bariz yatay çizgi durumu var ben de anlamadım, forumda da çıktı bu aralar bu konu.

bunlar hatalı ürünleri yurtdışından alıp bize mi kakalıyor nedir anlamadım 999 liraya aldım bunu İtopya hariç her sitede 1500 lira üzeri.

Bunlar hatalı ürünleri yurtdışından alıp bize mi kakalıyor nedir anlamadım 999 TL'ye aldım bunu İtopya hariç her sitede 1500 TL üzeri.

Aslında mantıklı geliyor düşününce. Ama sanmıyorum böyle bir şey yapacaklarını. Ben Sinerji'den aldım 144 Hz olan modeli ve bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bu monitörün genelde 144 Hz olan versiyonu alındığı için kimse 60 Hz'de kullanmıyor monitörü, bu sebeple de fark edilmiyor olabilir bu yatay çizgiler. Ama 75 Hz olan monitörde fark ediliyor olabilir. 75 Hz yaptın değil mi ayarlardan?

Aslında mantıklı geliyor düşününce. Ama sanmıyorum böyle bir şey yapacaklarını. Ben Sinerji'den aldım 144 Hz olan modeli ve bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bu monitörün genelde 144 Hz olan versiyonu alındığı için kimse 60 Hz'de kullanmıyor monitörü, bu sebeple de fark edilmiyor olabilir bu yatay çizgiler. Ama 75 Hz olan monitörde fark ediliyor olabilir. 75 Hz yaptın değil mi ayarlardan?
ekran kartı 75 Hz desteklemediği için almadım.

Geri
Yukarı