AOC 24G2ZU ghosting nasıl azaltılır?

@Pw_Onur CS2 sorunlu oyun şu anda, başka oyunlarda durum nasıl? G-Sync, FreeSync ile denedin mi?
İşten vaktim olmadığı için başka oyun indirip denemedim akşam indireyim deneyeyim. Ekran menüsünde Free sync miydi ne var o açık şekilde duruyor öyle geldi ben ellemedim. HDMI 2.1 ile bağlandığım için 240hz alabiliyorum ama G-sync kullanamıyorum onun için DP gerekiyor galiba alınması gerekiyor mu sizce? Monitör 3 gündür bende her şeyi çok iyi ama cs de yırtılmalar oluyor şuan araştırdığım da ben cs de 250 300 arası fps alıyorum yırtılma ondan olabilir diyen var DP kablosu gerekli diyen var aklımı oynatıcam.

@Pw_Onur CS2 sorunlu oyun şu anda, başka oyunlarda durum nasıl? G-Sync, FreeSync ile denedin mi?
Ghosting zaten olamaz videosu da burda başka bi sorun var

İşten vaktim olmadığı için başka oyun indirip denemedim akşam indireyim deneyeyim. Ekran menüsünde Free sync miydi ne var o açık şekilde duruyor öyle geldi ben ellemedim. HDMI 2.1 ile bağlandığım için 240hz alabiliyorum ama G-sync kullanamıyorum onun için DP gerekiyor galiba alınması gerekiyor mu sizce? Monitör 3 gündür bende her şeyi çok iyi ama cs de yırtılmalar oluyor şuan araştırdığım da ben cs de 250 300 arası fps alıyorum yırtılma ondan olabilir diyen var DP kablosu gerekli diyen var aklımı oynatıcam.

Ghosting zaten olamaz videosu da burda başka bi sorun var
G-Sync açsan da 240 FPS üzeri FPS aldığında çalışmayacak, daha düşük FPS'lerde yırtılmayı azaltıyor. V-Sync veya RTSS ile sınırlama vs. gibi çözümler var ama gecikme yapıyor onlar da. Yırtılma her ekranda oluyor ama çok göze batmaması lazım 240 Hz ekranda.

G-Sync açsan da 240 FPS üzeri FPS aldığında çalışmayacak, daha düşük FPS'lerde yırtılmayı azaltıyor. V-Sync veya RTSS ile sınırlama vs. gibi çözümler var ama gecikme yapıyor onlar da. Yırtılma her ekranda oluyor ama çok göze batmaması lazım 240 Hz ekranda.
G-sync benim için faydalı bişey değil dimi o zaman hz den daha yüksek fps aldığım için. Cs de fps sabitlesem olur mu ki veyahut 240hz ekran kullanıyorum fpsi 200 yapayım mesela biraz pay bırakayım. Bi çözümü olmalı Ghosting sıfırken bu kadar yırtılma olmamalı Ndivia ayarlarında dikey mikey o bu şu ayarı mı açılmalı veya kapatılmalı anlamıyorum. DP kablosu mu lazım ne yani hani bişey olmalı herşey kusursuz IPS ekranda ışık sızması bile yaşamadım iade etmeyi düşünmedim ama bu çözülmeli yani.

G-Sync benim için faydalı bir şey değil değil mi o zaman Hz'den daha yüksek FPS aldığım için. CS de FPS sabitlesem olur mu ki veyahut 240Hz ekran kullanıyorum FPS'i 200 yapayım mesela biraz pay bırakayım. Bir çözümü olmalı ghosting sıfırken bu kadar yırtılma olmamalı NVIDIA ayarlarında dikey mikey o bu şu ayarı mı açılmalı veya kapatılmalı anlamıyorum. DP kablosu mu lazım ne yani hani bir şey olmalı her şey kusursuz IPS ekranda ışık sızması bile yaşamadım iade etmeyi düşünmedim ama bu çözülmeli yani.

Hocam monitörün içinden DP çıkmıyor mu zaten? Bana bir HDMI bir DP çıktı ayrıca ghosting testide normal gözüküyor, ek olarak ben FreeSync da açmadım acaba CS2 içinden Hz ayarı yaptınız mı?

Hocam monitörün içinden DP çıkmıyor mu zaten? Bana bir HDMI bir DP çıktı ayrıca ghosting testide normal gözüküyor, ek olarak ben FreeSync da açmadım acaba CS2 içinden Hz ayarı yaptınız mı?
Mini Display Çıkan DP büyük uçlu olduğu için benim bilgisayar mini display port çıkışlı olmadı bende şunu aldım demin.

Hz ayarı yaptım konsola kod falan mı yazılacak bilmiyorum, bi sorun var cs içinden görüntü ayarlarında mı sorun var yoksa ndivia ayarlarında mı sorun var bilmiyorum ama örnek ayar görsem deneyeceğim ama

Mini Display çıkan DP büyük uçlu olduğu için benim bilgisayar mini DisplayPort çıkışlı olmadı bende şunu aldım demin.

Hz ayarı yaptım konsola kod falan mı yazılacak bilmiyorum, bir sorun var CS içinden görüntü ayarlarında mı sorun var yoksa NVIDIA ayarlarında mı sorun var bilmiyorum ama örnek ayar görsem deneyeceğim ama.

Hocam sadece Windows'un kendi ayarlarından Hz ayarı yaptıysanız CS2’de işe yaramaz CS2‘nin kendi ayarlarındanda 240 hze çekmeniz lazım.

Dosya Ekleri

• 6B8A10D6-4C02-4F86-B7A2-26B21D98B3A4.jpeg
    6B8A10D6-4C02-4F86-B7A2-26B21D98B3A4.jpeg
    257,7 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Geri
Yukarı