AOC 24G4X renk ayarları nasıl olmalı?

Bütçe
6500

karmalp26

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit
System Manufacturer: Asus Rog Strix
System Model: B550-E Gaming Wifi
Processor: AMD Ryzen 5 5600
Memory: 32GB
Card name: NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER
Monitör
AOC 24G4X
Merhaba, iyi sosyaller.
Ben geçtiğimiz günlerde AOC 24G4X aldım ve DP kablosu ile tak çalıştır yaptıktan sonra ekranın sarımtırak bir renkte olduğunu fark ettim bu bir hata değil sadece ayar yapılması gerekiyor ve bu ayarı yapmasını bilmiyorum. Bu monitörü kullananlar bana yardım edebilir mi? Öğrenmek istiyorum, sonuçta bilmemek değil öğrenmemek ayıp :)

Monitör ayarlarından önce Windows gece ışığının kapalı olduğundan emin olalım.

Hayır gece ışığım kapalı. Eski monitörüm de renkler güzeldi aslında.

Monitor arayuzunden Picture > Color Temperature sekmesinden "Normal" ayarinin secili oldugundan emin ol. Eger "Normal" secili oldugu halde ekran sarimtirak geliyorsa "User"i secip R G B ayarlarindan R ve G'yi ayni miktarda B'ye gore bir miktar dusur. Ornegin B 90 ise R ve G'yi 85 yap.

Monitor arayuzunden picture > color temperature sekmesinden "normal" ayarinin secili oldugundan emin ol. Eger "normal" secili oldugu halde ekran sarimtirak geliyorsa "user"i secip r g b ayarlarindan r ve G'yi ayni miktarda B'ye gore bir miktar dusur. Ornegin b 90 ise r ve G'yi 85 yap.

Deneyeceğim hocam sağ ol. Geri dönüş sağlarım ayarlwrı yaptıktan sonra. Herkes faydalanır.

Monitor arayuzunden picture > color temperature sekmesinden "normal" ayarinin secili oldugundan emin ol. Eger "normal" secili oldugu halde ekran sarimtirak geliyorsa "user"i secip r g b ayarlarindan r ve G'yi ayni miktarda B'ye gore bir miktar dusur. Ornegin b 90 ise r ve G'yi 85 yap.

Renk sıcaklığını normale çekiyorum fakat kendisi bir süre sonra sıcak konumuna alıyor nedeni nedir?

Renk sıcaklığını normale çekiyorum fakat kendisi bir süre sonra sıcak konumuna alıyor nedeni nedir?
Ayarin sadece ustune gelmissen eski haline geri donmus olabilir. Ayarin ustune gelip tiklayip sec, sonra OSD Menu'yu kapat.

Ayarin sadece ustune gelmissen eski haline geri gelmis olabilir. Ayarin ustune gelip tikla ve sonra geri don.

Hayır eminim, normal veya kullanıcı seçeneğine basıyorum.

Hayır eminim, normal veya kullanıcı seçeneğine basıyorum.
Hocam sectiginden eminsen ve kendi kendine eski haline donuyorsa istersen monitoru fabrika ayarlarina sifirla, sonra tekrar dene.

Hocam sectiginden eminsen ve kendi kendine eski haline donuyorsa istersen monitoru fabrika ayarlarina sifirla, sonra tekrar dene.

Monitörü sıfırladım bir süre deneyeyim. Bu arada NVIDIA denetim masasında yapmam gereken ayarlar var mıdır?

Geri
Yukarı