Aoc 27" D2769Vh vs Aoc 27" i2757FM

Harun Kafkas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 monitör arasında kaldım. İkisi de 27 inch ve IPS. Birinde 3d var diğerinde yok. Aradaki fark da 200 küsür TL. Fiyat farkı çok önemli değil belki bu noktada. Ben ortalama bir fps oyuncusu(multiplayer pek oynamam ama, single severek oynuyorum) ve daha çok film izleyen biriyim.

Monitörler şunlar:
3D olan: 27" D2769Vh 3D IPS LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar
3D olmayan: 27" i2757FM MYPLAY GENİŞ EKRAN IPS-LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar

Araştırmalarım sonucu ulaştığım bilgilere göre oyunlarda ve film izlerken IPS ekranlarda ghosting olayı gerçekleşiyormuş. Kimisi ghosting olayının farkedilir olmadığını, kimisi hiç farkedilmediğini (yani ghosting olmadığını) kimisi de karelerin birbiri üzerine binecek derecede çok olduğunu söylemiş. Açıkçası kafam çok karıştı bu konuda.

Bir de 3d olayı var. Oyunlar ve filmler için ileriye de dönük olarak 3d almam yararıma olur mu? Yani şimdi pek 3d film ve oyun belki ama, monitörü uzun süre kullanmayı düşündüğümden ileride bu 3d özelliği aranan bir özellik olur mu, 3d almazsam pişman olur muyum? Yoksa 3d'ye "Film ve oyunlar için hiç gerek yok" mu dersiniz?'

Bu konularda bilgileri olan arkadaşların acil yardımına ihtiyacım var. Herkese teşekkürler.

3D takıntınız yoksa VN247H alın. Pazar günü sipariş ettim, perşembe günü elime ulaştı. Harika bir monitör. 1MS tepki süresi, hoparlörü (gayet tatmin edici), 2 HDMI girişi 1VGA girişi gibi özellikleri var. Benim görüşüm 23.6" VN247H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar bu cihazdan yana. Elbette seçim size kalmış.

3D takıntınız yoksa VN247H alın. Pazar günü sipariş ettim, perşembe günü elime ulaştı. Harika bir monitör. 1MS tepki süresi, hoparlörü (gayet tatmin edici), 2 HDMI girişi 1VGA girişi gibi özellikleri var. Benim görüşüm 23.6" VN247H GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar bu cihazdan yana. Elbette seçim size kalmış.

Ben pcde film de izleyeceğim için ve izlerken ekrana biraz uzak kalacağımdan(1,50-2 mt.) 27' almayı düşünüyorum. 3D takıntım yok ama, dediğim gibi geleceğe yönelik 3d düşünüyorum; 3D oyunlar, filmler, belgeseller artarsa 3d almadığıma pişman olmak istemem. Daha önce hiç 3d kullanmadım, baş ağrısı falan yapıyor diyorlar. "Yarım saat kullanır gözlüğü çıkarırsın" diyorlar ama, yarım saatliğine de olsa o deneyim olsun isterim açıkcası.

Bilmiyorum hiç 23+ inç monitör kullandınız mı ama gerçekten 23.6 inç monitörümde 150 cm geriden film izlesem yine de rahatsız olmam.
Laptoptan masaüstüne geçiş yapan bir kullanıcı olarak biraz fazla büyük bile geldi bu monitör bana. :D 3D olayına gelirsek, bence çok bir gereği yok ama siz öyle istiyorsanız attığınız 1. linkteki monitörü alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı