AOC 27G2G4 monitörde yenileme hızını değiştirilince görüntü bozuluyor

EdoMinato

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
AOC 27G2G4
Monitörüm AOC 27G2G4. 144Hz'de kullanıyordum normalde ama en son görüntü kayması yaptığı için 120Hz'e düşürmüştüm. 120Hz'e düşürünce görüntü düzelmişti.

Bir zaman sonra tekrar 144Hz'e aldım baktım görüntü kaymadı yapmadı, güzel dedim böyle kullanayım.

Az önce bilgisayarı açtım ve ekran resimlerde göründüğü gibi oldu. 120Hz'e düşürünce düzeliyor ama 144Hz'e çıkarınca monitörde resimdeki sorun ortaya çıkıyor.

Ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_210.png
    Screenshot_210.png
    1 MB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_209.png
    Screenshot_209.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 33
Monitörüm AOC 27G2G4. 144Hz'de kullanıyordum normalde ama en son görüntü kayması yaptığı için 120Hz'e düşürmüştüm. 120Hz'e düşürünce görüntü düzelmişti.

Bir zaman sonra tekrar 144Hz'e aldım baktım görüntü kaymadı yapmadı, güzel dedim böyle kullanayım.

Az önce bilgisayarı açtım ve ekran resimlerde göründüğü gibi oldu. 120Hz'e düşürünce düzeliyor ama 144Hz'e çıkarınca monitörde resimdeki sorun ortaya çıkıyor.

Ne yapabilirim?

Kabloyu değiştirmeyi denediniz mi?

Vallahi denemedim. Kablo ilk günkü gibi duruyor. Çizik hasar vs. hiçbir şey yok üzerinde.

Bir zaman HDMI kablo ile görüntü almayı denemiştim ama alamayınca tekrar DP takmıştım.

Hala aynı DP kablosunu kullanıyorum.

Kutudan çıkan DP kablosu değil mi?

Evet o kablo. Yaklaşık 3.5 senedir aynı kablo takılı.

Monitörün sitesinde DisplayPort v 1.2 yazıyor da.

V 1.4 alsam fark olur mu? Yoksa illa v 1.2 mi almak lazım?

1.2 kullanın daha üstü o monitörde işinize yaramaz.

Sorun sürücü kaynaklıda olabilirmiş sürücüyü DDU ile silin ve yeniden yükleyin.

Onun dışında CRU ile Custom resulotion oluşturup deneyebilirsiniz 143 142 141 diye düşürerek deneyin mesela.

Aynı monitör (ve aynı hoparlör) bende de var bende hiçbir sıkıntı yok. Bir hasar görmediyse bence sorun kablo diye düşünüyorum.

1.2 kullanın daha üstü o monitörde işinize yaramaz.

Sorun sürücü kaynaklıda olabilirmiş sürücüyü DDU ile silin ve yeniden yükleyin.

Onun dışında CRU ile Custom resulotion oluşturup deneyebilirsiniz 143 142 141 diye düşürerek deneyin mesela.

Aynı monitör (ve aynı hoparlör) bende de var bende hiçbir sıkıntı yok. Bir hasar görmediyse bence sorun kablo diye düşünüyorum.
daha dün ddu ile grafik sürücülerini silip tekrardan kurdum. ama bu sorun gitmedi. ben en iyisi kablo alarak deneyeyim. teşekkürler

Daha dün DDU ile grafik sürücülerini silip tekrardan kurdum. Ama bu sorun gitmedi. Ben en iyisi kablo alarak deneyeyim. Teşekkürler.

Aynı sorunu yaşayanlara baktım hocam monitörü değiştirmişler kablo işe yaramamış geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı