AOC 27G2SPU USB bc 1.2 telefonu düzgün şarj etmiyor

Yiğit_17

Decapat
Yer
Ankara/Gölbaşı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600 AF 3.40 GHz
Saphire Nitro Rx590 8Gb
Fury beast 16gb 3200MHZ x1
Kioxia exceria G2 1TB
Gigabyte B450M-K
MSI MAG A600DN
Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
Monitör
AOC 27G2SPU
Merhaba AOC 27G2SPU modeline sahibim ve monitörün arkasında USB çıkışları var ve 1 tanesi sarı epeyden baktığım üzere bc 1.2 diye geçiyor. İnternette baktım ama yeterli bir bilgiye ulaşamadım. Epey'de hızlı şarj portu diye geçiyor fakat ben telefonumu taktigimda stabil bir şekilde şarj etmiyor. Şarj aletini surekli takip cikariyormus gibi oluyor. Portun kaç volt verdiğini bilmediğimden bozuk olup olmadigini anlayamadım. Bu port hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilerini benimle paylasabiliri mi?

Çözüm
Redmi Note 11 Pro 4G kullanıyorum hocam.

Bu telefon 67W'lık şarj aleti kullanıyor. 20V civarında voltajı var. Bu USB portu bir işinize yaramayacaktır maalesef. Hatta şarj adaptörünün üzerindede görebilirsiniz. Normal şarj modunda yüksek ihtimal 5V 3A vermesi gerekiyordur. Fast şarj için 5-20V 6A civarında bir değer veriyordur. Telefonunuzu bu monitörden maalesef şarj edemezsiniz. Eski USB'ler için Fast olarak geçiyordur fakat iPhone telefonlar için bu ibare kullanılıyordu. Epeyde gördüğünüz hızlı şarj mevzusuda eski USB'lerden kaynaklı. Eski USB'lerde 5V'ta çok daha düşük akım oluyordu. Bunların en hızlısı 7.5W veriyordu.
Merhaba AOC 27G2SPU modeline sahibim ve monitörün arkasında USB çıkışları var ve 1 tanesi sarı epeyden baktığım üzere bc 1.2 diye geçiyor. İnternette baktım ama yeterli bir bilgiye ulaşamadım. Epey'de hızlı şarj portu diye geçiyor fakat ben telefonumu taktigimda stabil bir şekilde şarj etmiyor. Şarj aletini surekli takip cikariyormus gibi oluyor. Portun kaç volt verdiğini bilmediğimden bozuk olup olmadigini anlayamadım. Bu port hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgilerini benimle paylasabiliri mi?

BC 1.2 çıkışında en fazla 5V 1.5A güç verir. Yani 7.5W'a kadar yolu var. Eski bir teknoloji. USB PD çıkışı olsa düzgün şarj ederdi. Kullandığınız telefonun şarj desteğine bakmak gerek.

1716761938146.png

Redmi Note 11 Pro 4G kullanıyorum hocam.

Bu telefon 67W'lık şarj aleti kullanıyor. 20V civarında voltajı var. Bu USB portu bir işinize yaramayacaktır maalesef. Hatta şarj adaptörünün üzerindede görebilirsiniz. Normal şarj modunda yüksek ihtimal 5V 3A vermesi gerekiyordur. Fast şarj için 5-20V 6A civarında bir değer veriyordur. Telefonunuzu bu monitörden maalesef şarj edemezsiniz. Eski USB'ler için Fast olarak geçiyordur fakat iPhone telefonlar için bu ibare kullanılıyordu. Epeyde gördüğünüz hızlı şarj mevzusuda eski USB'lerden kaynaklı. Eski USB'lerde 5V'ta çok daha düşük akım oluyordu. Bunların en hızlısı 7.5W veriyordu.

Çözüm
Bu telefon 67W'lık şarj aleti kullanıyor. 20v civarında voltajı var. Bu USB portu bir işinize yaramayacaktır maalesef. Hatta şarj adaptörünün üzerindede görebilirsiniz. Normal şarj modunda yüksek ihtimal 5V 3a vermesi gerekiyordur. Fast şarj için 5-20v 6A civarında bir değer veriyordur. Telefonunuzu bu monitörden maalesef şarj edemezsiniz. Eski USB'ler için Fast olarak geçiyordur fakat iPhone telefonlar için bu ibare kullanılıyordu. Epeyde gördüğünüz hızlı şarj mevzusuda eski USB'lerden kaynaklı. Eski USB'lerde 5V'ta çok daha düşük akım oluyordu. Bunların en hızlısı 7.5W veriyordu.

Anladım hocam vaktinizi ayırdığınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı