AOC 27G2U monitör piksel sorunu

ir10

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, 2 ay önce Vatan Computer'dan aldığım AOC 27G2U model monitörüm aldığımda yaptığım testlerde tamamen hatasız olmasına rağmen bu günlerde bir piksel farkettim. Ancak yeşil ve mavide kayboluyor. Sizce bu piksel ölü mü yoksa sıkışmış mı? nasıl düzeltebilirim servise yollasam ne olur yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıkışmış pikseller genelde renkli olur.

Sizinki de ölü piksel gibi, diğer renklerde görünmemesi de buna engel değil. Ölü pikselin farklı bir türü oluyor.

"Kırmızı alt piksel" ölmüş. Piksel kırmızıyı gösteremiyor sadece. Daha iyi anlayabilmeniz için;

Bunların 1 tanesi genelde garantiye girmez.

24G2U kullanıyorum. AOC her monitörü için ölü piksel durumunda yenisi ile değişim seçeneği sunuyor. Benim de aynı şekilde iki adet ölü pikselim vardı ve direk gönderdim üç iş günü içerisinde sıfırı geldi. Hiç bekleme hemen gönder.

Vatan bilgisayara götürdüm ve servise yolladım. Yalnız yollayan adam çok ukala idi yüzüme bakmadan duyduğumu bilerek diğerine büyük ihtimal geri yollarlar 1 piksele destek vermezler diye sırıtıyordu gıcık oldum..

Vatan Bilgisayar'a götürdüm ve servise yolladım. Yalnız yollayan adam çok ukala idi yüzüme bakmadan duyduğumu bilerek diğerine büyük ihtimal geri yollarlar 1 piksele destek vermezler diye sırıtıyordu gıcık oldum.

Şikayet etmeni öneririm olumlu sonuç alırsın emin ol. Kendin AOC yetkili servisine de gönderebilirsin Vatan işi uzatabilir geç göndererek.

Şikayet etmeni öneririm olumlu sonuç alırsın emin ol. Kendin AOC yetkili servisine de gönderebilirsin Vatan işi uzatabilir geç göndererek.

Mesaj geldi yolladık diye bakalım eğer geri gelirse Tüketici mahkemesine gideceğim elimde bir belge olur en azından
Arkadaşlar 1 ölü pixel için açtığım thh davasını kazandım para iadesini aldım bilginize.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı