AOC-27G2U vs Rampage-RM-165

semih1497

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, NVIDIA ekran kartı bulunan bir bilgisayara sahibim. AOC 27G2U modeli NVIDIA için FreeSync destekliyor fakat flat bir model. Rampage RM165 modeli ise NVIDIA için FreeSycn desteklemiyor fakat curver bir model. Sizce bu ikisi arasından hangisini tercih etmeliyim veya başka bir öneriniz var mı?

Bununla birlikte kullandığım bilgisayar bir notebook ve üzerinde mini DisplayPort var. Eğer HDMI ile 144Hz veya 165Hz tazeleme hızı alamazsam DisplayPort'u mini DisplayPort'a çeviren ekipman ile bu tazeleme hızlarını elde edebilir miyim?

AOC: Aoc 27" 27G2U 1920x1080 1ms 144Hz HDMI / DP / VGA FreeSync Oyuncu Monitör AOC-27G2U | Trendyol

Rampage: https://www.hepsiburada.com/rampage...MI6JCrlOKY6QIVE-aaCh2ZMwJ6EAAYASAAEgJMh_D_BwE

Son düzenleyen: Moderatör:
AOC 24G2U ve ASUS VG24vq 2 ayrı monitöre sahibim. AOC IPS ASUS VA. İncelemelerde tepki süresi ASUS'un TN panel gibi denmiş. Tabi ben farkı anlayamadım. AOC projektör gibi parlaklığı var. Ne kadar kıssamda gözlerimi yoruyor. ASUS ise VA panel olmasına rağmen IPS gibi hissettidi. Curved kullanırım dersen ASUS'u öneririm. Zira ben oyunlarda ASUS'u normal masaüstü işlemlerimi AOC'de yapıyorum.

AOC almaya karar vermiştim tam fakat Samsung'un aşağıdaki monitörünü gördüm. Monitör 2K ileride alacağım başka bir sistemde kullanabilirim fakat şu an için oyunları 1080P oynamam gerekiyor. 2K olan monitörde 1080p oynamak çok fark oluşturur mu? Sizce bunu mu almalıyım yoksa 1080P olan AOC monitörü mü?

.
Bu monitör bende de var. AOC'larda pivot ayak var. Ekranın yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz. Bu monitörde ise ekran açısını azıcık yukarı aşağı yapabiliyorsunuz. Harici, Freesync açıkken ekranda dalgalanma oluyor mu diye kontrol edin. Ve, içinden 144 Hz almanız için kablo çıkmıyor. İyi DP port kablosu alın derim. Harici monitörden çok memnunum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı