AOC C24G1 144+ yüksek FPS akıcı değil

NoNAME5252

Hectopat
Daha fazla  
AOC C24G1 monitör kullanıyorum. Valorant ve CS:GO'da 300+ FPS alıyorum fakat oyun akıcı değil. Buna ne sebep oluyor? Olabilir sürücüler ve BIOS güncel diğer oyunlarda yok. Boyle bir sorun bu FPS oyunlarına gelince böyle oluyor nasıl çözebilirim?

Benim tahminim ekran kartının frametime süresinde stabilite sorunu varsa bu sebep oluyor olabilir. MSI Afterburner yazılımı ile oyun içindeki framtime değerini gösterecek şekilde kontrol edin. Eğer ms değeri çok dalgalanıyorsa sebep bu olabilir. RX 580 için optimal sürücüyü internette kullanıcı yorumlarına bakarak bulup onu denemenizi öneririm. Yeni sürücü yüklemek için önce eskisini DDU ile kaldırmanız gerekiyor.

Framtime nedir acaba?

Framtime nedir acaba?
Ekran kartının görüntü oluşturma süresi. Şimdi diyelim 300 FPS alıyorsunuz. görüntü oluşturma süresi 15 ms olursa 15*300'den 4500 ms eder. Bu yüzden kasma hissi yaşarsınız. Oyun ayarlarında V-Sync ( Dikey eşitleme ) özelliğini aktif edince de kasma hissi oluyor mu?

Ekran kartının görüntü oluşturma süresi. Şimdi diyelim 300 FPS alıyorsunuz. Görüntü oluşturma süresi 15 ms olursa 15*300'den 4500 ms eder. Bu yüzden kasma hissi yaşarsınız. Oyun ayarlarında V-Sync ( dikey eşitleme ) özelliğini aktif edince de kasma hissi oluyor mu?

AMD geliştirilmiş senkronizasyon açmam fayda eder mi?

Geri
Yukarı