AOC C24G1 ayarları nasıl olmalı?

359149

Hectopat
Makaleler
4
Selamlar. Monitörün renkleri soluk ve kırmızı ve kırmızıya yakın renkler sanki çok bulanıkmış gibi görünüyor. Bir nevi kırmızılar 144P, diğer kısımlar 1080P gibi. Umarım anlatabilmişimdir. Ghosting zaten fazla. Gecikme süresi pek önemli değil. Mümkün olduğunca iyi renkler almak istiyorum. Nasıl ayarlar uygulamalıyım? Şu an kullandığım ayarlar bunlar:
1612858521382.png

@SkyRose

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD driver'dan doygunluğu 200 yapın. Monitörün ayarlarından parlaklığı yükseltebilirsiniz ben 85 de kullanıyorum. Ayrıca G-Menü'yü kullanmanızı önermiyorum, ayarları iyice karıştırıyor.
RTX 2070 kullanıyorum şu an. G-Menu haricinde önerebileceğiniz bir şey var mı? Tuşlar ile kontrol etmek çok zor geliyor.

G-Menu kullanımını ben de önermiyorum. Sosyal'de bununla ilgili birkaç konu görmüştüm, G-Menu kullanımı sonrası monitör OSD'sine erişemeyenler olmuş, kaydedilen ayarların sürekli sıfırlanması vb. sorunlar yaşayanlar olmuş. Mümkün olduğunca ayarlarınızı monitörün dahili kontrolcüsü üzerinden yapın.

G-Menu kullanımını ben de önermiyorum. Sosyal'de bununla ilgili birkaç konu görmüştüm, G-Menu kullanımı sonrası monitör OSD'sine erişemeyenler olmuş, kaydedilen ayarların sürekli sıfırlanması vb. sorunlar yaşayanlar olmuş. Mümkün olduğunca ayarlarınızı monitörün dahili kontrolcüsü üzerinden yapın.
O zaman kaldırıyorum G-Menu'yü. Tuşlar ile kontrol çok zor. Başka bir program var mı önerebileceğiiz?

O zaman kaldırıyorum G-Menu'yü. Tuşlar ile kontrol çok zor. Başka bir program var mı önerebileceğiiz?
AOC tarafından yayınlanmış başka kontrolcü arayüzü var mı bilmiyorum G-Menu haricinde. Üçüncü parti kontrolcülerin de işe yarayacağını veya güvenli olacağını düşünmüyorum. Maalesef tuşlardan başka şansımız yok gibi. Ben de sürekli gama profilleri arasında geçiş yapan ve parlaklık değiştiren birisi olarak yorucu oluyor.

AOC tarafından yayınlanmış başka kontrolcü arayüzü var mı bilmiyorum G-Menu haricinde. Üçüncü parti kontrolcülerin de işe yarayacağını veya güvenli olacağını düşünmüyorum. Maalesef tuşlardan başka şansımız yok gibi. Ben de sürekli gama profilleri arasında geçiş yapan ve parlaklık değiştiren birisi olarak yorucu oluyor.
O zaman tuşları deneyeceğim mecburen. Önerdiğiniz ayarlar nedir?

O zaman tuşları deneyeceğim mecburen. Önerdiğiniz ayarlar nedir?
IPS panel kullandığım için önereceğim ayarlar birebir beklenen sonucu vermeyebilir.
Renk ayarlarından;
R:42
B:47
G:50

Gamma profili 3'de kullanıyorum, oyunlarda 2'de kullanıyorum.
Parlaklık ise tercihe bağlı.
Ayrıca renk tonunu normal seçerseniz tüm renkleri eşit derecede verecek. Dediğim gibi bende işe yarasa bile panel farkından dolayı sizde işe yaramayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı