AOC C24G1 OverDrive ve MBR ayarları nasıl olmalı?

Moithra

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, o kadar araştırmama rağmen ayarlarımı bir türlü oturtamadım. Kafama takılan 2 soru var. Ne kadar araştırsam da net cevaplara ulaşamadım. OverDrive ve MBR ayarları tam olarak ne işe yarıyor? Ve FPS, rekabetçi oyunlar için hangi seviyelerde tutmalıyız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar, o kadar araştırmama rağmen ayarlarımı bir türlü oturtamadım. Kafama takılan 2 soru var. Ne kadar araştırsam da net cevaplara ulaşamadım. OverDrive ve MBR ayarları tam olarak ne işe yarıyor? Ve FPS, rekabetçi oyunlar için hangi seviyelerde tutmalıyız? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Benim bildiğim ELMB özelliği ASUS'larda oluyor. Sende OverDrive ve düşük giriş geçikmesi oluyor. Bunları her zaman açık tut. OverDrive'ı, strong/en güçlü hangisi varsa o ayara al. Oyunlar akıcı oluyor, düşük input lag da fareye biraz ivme veriyor ve mouse bastığın andaki gecikmeyi kısaltıyor. Faydalı özellik. Sadece AOC ve ViewSonic markalarda olduğunu biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim ELMB özelliği ASUS'larda oluyor. Sende OverDrive ve düşük giriş geçikmesi oluyor. Bunları her zaman açık tut. OverDrive'ı, strong/en güçlü hangisi varsa o ayara al. Oyunlar akıcı oluyor, düşük input lag da fareye biraz ivme veriyor ve mouse bastığın andaki gecikmeyi kısaltıyor. Faydalı özellik. Sadece AOC ve ViewSonic markalarda olduğunu biliyorum.
şuanda boostta kullanıyorumda mbr ne oluyor?

Şu anda Boost'ta kullanıyorumda MBR ne oluyor?

Hepsinin kullanışı aynı sadece monitör markaları bu isimleri değiştirmiş yani AOC markalar overdriver. MSI marka ve ViewSonic markalalar ise response time olarak isimleri var ASUS'da ise elm oluyor hepsi aynı anlamda bunu açtığınızda oyunlardaki bulanıklığı ghostingi azaltıyor ve oyunları akıcı bir şekilde oynuyorsunuz her zaman açık olması daha iyidir bazı monitör modellerine açtığınızda parlaklık azalır sende olur mu bilmiyorum ayrıca not. Açabilmen için freesyng ya da gsyng özellikler açıksa onları kapatıp açmak zorunda kalıyorsun.

Geri
Yukarı