AOC C24G1 mi Viewsonic VX2458-C-mhd mi?

EnesKeser

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 5 3600 ve RX 5700'lü sistem toplamayı düşünüyorum. Monitör olarak da bu 2 monitör arasında kaldım. Forumda iki monitör ile ilgili onlarca şikayet mevcut. Viewsonic için ghosting sorunundan şikayetçi olan var AOC için de FreeSync açınca titremesinden ve AMD ile uyumsuzluğundan şikayetçi olan var. An itibarı ile hangisi daha iyidir AMD ekran kartı için? İkisi de hala sorunluysa 1300-1400 TL arasında 144Hz 1ms VA panel öneriniz varsa bekliyorum. AOC C24G1 - ViewSonic VX2458-C-mhd Karşılaştırması - Epey

İkisini de bizzat kullanıp denedim. Viewsonic xg2401 ve MSI Mag 241c dahil. En güzel görüntüyü ve AMD Freesync - Nvidia Gsync uyumunu ASUS MG248QR modelinde gördüm. 6 aydır da kullanıyorum. Kesinlikle başka monitör bakmamalısın. Gerçekten çok araştırdım çünkü. Freesync olup sorunsuz Gsync de çalıştırabilen bir monitör. TN panel ama Gaming için usta gamerlar hep TN panel tavsiye eder. Ayrıca ASUS'un TN paneli mi AOC VA panel mi deseler ASUS TN pan derim.

Hocam curved modeller galiba bu fiyat bandına düşünce sorun daha çok çıkartıyor. Düz panel bakın.
hocam bu fiyat aralığında düz VA panel de yok yada ben bulamadım :) bir tek JD'nin var.
İkisini de bizzat kullanıp denedim. Viewsonic xg2401 ve MSI Mag 241c dahil. En güzel görüntüyü ve AMD Freesync - Nvidia Gsync uyumunu ASUS MG248QR modelinde gördüm. 6 aydır da kullanıyorum. Kesinlikle başka monitör bakmamalısın. Gerçekten çok araştırdım çünkü. Freesync olup sorunsuz Gsync de çalıştırabilen bir monitör. TN panel ama Gaming için usta gamerlar hep TN panel tavsiye eder. Ayrıca ASUS'un TN paneli mi AOC VA panel mi deseler ASUS TN pan derim.
hocam VA panellerde Aynı anda 1 ms ve Freesync'i aktif edemiyoruz bu TN panellerde ikisini de aynı anda aktif edebiliyor muyuz?

Hocam ben dün AOC C24G1 modelini aldım, her ne kadar korkularım olsa da hiç ışık sızması, ölü piksel sorunları ile karşılaşmadım. Bence parasının hakkını veren bi monitör. Açıkçası FreeSync ne kadar aktif kullanırsınız ya da gerçekten gerek var mı yoksa sadece bi takıntı mı bir düşünün. 144Hz ve 1 ms değerlerini sorunsuz size vermesi yeterli şahsi fikrim.

Hocam ben dün AOC C24G1 modelini aldım, her ne kadar korkularım olsa da hiç ışık sızması, ölü piksel sorunları ile karşılaşmadım. Bence parasının hakkını veren bi monitör. Açıkçası FreeSync ne kadar aktif kullanırsınız ya da gerçekten gerek var mı yoksa sadece bi takıntı mı bir düşünün. 144Hz ve 1 ms değerlerini sorunsuz size vermesi yeterli şahsi fikrim.
hocam her ne kadar genellikle fps oyunları oynasam da 1ms o kadar önemli değil 1ms ile 5ms arasındaki farkı ben anlayamam ama FreeSync benim için önemli. Sizde FreeSync'de bir sorun oluştu mu titreme vs. gibi? Birde hangi ekran kartını kullanıyorsunuz?

hocam her ne kadar genellikle fps oyunları oynasam da 1ms o kadar önemli değil 1ms ile 5ms arasındaki farkı ben anlayamam ama FreeSync benim için önemli. Sizde FreeSync'de bir sorun oluştu mu titreme vs. gibi? Birde hangi ekran kartını kullanıyorsunuz?
IPS 5 ms ile TN ya da VA paneldeki 1 ms farkını kesinlikle yan yana koyunca farkedebilirsiniz. Herhangi bi titreme oluşmadı. 1660Ti kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı